Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izsludināta pieteikšanās biznesa ideju konkursam “Laukiem būt!”

Kategorijā “Nelauksaimniecība – pakalpojumi” pirmo vietu izcīnījusi Renāte Bērante ar projektu “Kur es biju, kad es nebiju”.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) izsludinājis pieteikšanos biznesa ideju konkursam “Laukiem būt!”, kurā piedalīties var jaunieši, kuri no 2019. līdz 2021.gadam ieguvuši apliecinājumu par veiksmīgu “Laukiem būt!” mācību kursa apguvi, informēja LLKC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideju autoriem sava iecere jārealizē lauku reģionos vai mazpilsētās, kurās iedzīvotāju skaits nepārsniedz 15 000. Biznesa ideja var būt jau ieviesta dzīvē (ne ilgāk kā tīrs gadus) vai vēl tikai izstrādes stadijā. Lai startētu konkursā, dalībniekam ir jāiesniedz savs biznesa idejas plāns, tostarp finanšu aprēķini, idejas prototipa attēli, kā arī sava produkta/pakalpojuma reklāmas video.

Idejas konkursam iespējams iesniegt līdz 10.janvārim.

Konkursā idejas iesniedzamas trīs kategorijās, tostarp “Lauksaimniecība, tajā skaitā lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana”, “Nelauksaimnieciskā darbība laukos – ražošana”, kā arī “Nelauksaimnieciskā darbība laukos – pakalpojumu sniegšana”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norādīja LLKC, “Laukiem būt!” mācības šogad visos LLKC birojos norisinājās no 15.oktobra līdz 1.decembrim. Mācības uzsāka 231 dalībnieks, taču absolvēja 194 dalībnieki.

Konkursa mērķis ir veicināt lauku teritoriju attīstību, atbalstot jauniešus un jaunos uzņēmējus lauku teritorijās savas uzņēmējdarbības idejas vai sabiedriskas aktivitātes īstenošanā vai attīstībā. Konkurss norisinās jau desmito reizi.

Mācības un konkurss ir bezmaksas pasākumi, kas tiek īstenoti Valsts Lauku tīkla aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa uzvarētāji tiek apbalvoti ar diplomiem, naudas balvām un veicināšanas balvām. Kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro. Veicināšanas balvas ir paredzētas gan konkursa pusfināla, gan fināla kārtās, savukārt naudas balvas ir paredzētas konkursa fināla kārtā.

Jau ziņots, ka pagājušajā konkursā “Laukiem būt!” balvas ieguva projekti cidoniju audzēšanā un pārstrādē, bērnu grāmatu veidošanā un rotaļu dīvāna radīšanā.

No kopumā 59 biznesa idejām, kas tika pieteiktas konkursā “Laukiem būt!”, finālā iekļuva 18 idejas lauksaimniecības un pārstrādes, nelauksaimniecības – pakalpojumu, kā arī ražošanas kategorijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kategorijā “Lauksaimniecība un pārstrāde” galveno balvu ieguvis Ingars Bumburs un viņa izstrādātais projekts cidoniju audzēšanai un pārstrādei. Kategorijā “Nelauksaimniecība – pakalpojumi” pirmo vietu izcīnījusi Renāte Bērante ar projektu “Kur es biju, kad es nebiju”. Savukārt kategorijā “Ražošana” pirmā vieta piešķirta Gatim Lasmanim un viņa izstrādātajam rotaļu dīvānam “Alexy”.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.