Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izstāde „Kaktusi un citi sukulenti 2022” Dabas muzejā

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā Rīgā, K. Barona ielā 4 no 25. maija līdz 29. maijam būs aplūkojama pārsteidzoši dažādo un interesanto augu izstāde „Kaktusi un citi sukulenti 2022”, kas organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību, informē Latvijas Nacionālā dabas muzeja izstāžu kuratore Undīne Preisa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā 400 dažādu sugu un šķirņu kaktusi un citi sukulenti. Būs aplūkojami gan litopši jeb dzīvie akmeņi, gan adēnijas jeb tuksneša rozes, gan par bīskapa cepuri sauktie kaktusi un daudzi citi sukulenti ar interesantiem un zīmīgiem nosaukumiem.

Pavasara beigas ir kaktusu ziediem bagātākais un krāšņākais gada laiks, tāpēc izstādes apmeklētājiem būs iespēja tos aplūkot vislepnākajā skatā. Šobrīd kaktusu audzētāju siltumnīcās ļoti skaisti zied adēnija jeb tuksneša roze Adenium obesum. Ja paveiksies, tās ziedus būs iespējams ieraudzīt arī izstādē.

Kaktusi ir salīdzinoši viegli kopjama kultūra, tāpēc tos audzēt izvēlas aizvien vairāk cilvēku. Jāievēro vien daži ieteikumi – kaktusiem ļoti svarīgs ir labs apgaismojums, diennakts temperatūras starpība, kā arī vēsa un sausa ziemošana. Zemei jāpievieno daudz sīku šim nolūkam paredzētu akmentiņu, ar papildus mēslošanu aizrauties nav ieteicams, jo tieši akmentiņos ir kaktusiem nepieciešamie barības elementi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrības biedri par 2022. gada augu izvēlējušies Gymnocalycium ģints kaktusus un Gasteria sukulentus. Tāpēc tie izstādē tiks īpaši izcelti. Šie augi ir ļoti populāri gan pieredzējušu kaktusu audzētāju, gan iesācēju vidū. Izstādi papildinās biedrības sanpauliju sekcijas sarūpētie augi.

Izstādē apmeklētāji, konsultējoties ar speciālistiem, varēs iegūt informāciju par dažādu sukulentu iegādi, audzēšanu, pārstādīšanu un citiem jautājumiem.

Sestdien, 28. maijā, plkst. 12.00 izstādē notiks kaktusu pārstādīšanas demonstrējumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes atklāšana 25. maijā plkst. 11.00 Latvijas Nacionālā dabas muzeja

1. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

T., P., S., Sv. – no 10.00 līdz 17.00

C. – no 10.00 līdz 19.00

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.