Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Ja pērkam jaunu skolas somu, tad ar stilu”

Strauji tuvojoties jaunajam mācību gadam, vecāku vidū sarosījušās diskusijas par skolēniem nepieciešamajām lietām. Par šobrīd aktuālajām rūpēm “Ziņas” lūdza uz sarunu jelgavnieci trīs bērnu ģimenes mammu Ilzi Lūsi. Viņas vecākā meita Dinija ies jau 5. klasē, ko uzskata par sliekšņa pārkāpšanu no sākumskolas pamatskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilze stāsta, ka klades ar princešu bildēm uz vāka Dinijai vairs nepatīk. Arī bērnu apģērbu veikalā skolniecei vairs īsti nav ko meklēt. Drēbes jāpērk pieaugušo apģērbu veikalā – XXS izmērs. I.Lūse novērojusi, ka šim mazākajam pieaugušo apģērbam bieži vien ir atlaides. Tā par diezgan draudzīgu cenu šim mācību gadam izdevies iegādāties sporta tērpu un citas drēbes.

Atstarotāju nāksies pielikt klāt

Ilze spriež, ka gaisotne Jelgavas Centra pamatskolā ir labvēlīga un pieejama bērniem ar dažādu ģimenes rocību. Izglītības iestādes vadība dara visu iespējamo, lai radītu pozitīvu un radošu atmosfēru. Skolēnos nav parādījies mantu kults, kad katram būtu ļoti svarīgi, kādas ir tavas drēbes vai mācību piederumi. Piektklasniece Dinija bijusi gatava iet uz skolu ar to pašu somu, ko lietojusi 3. un 4. klasē, tomēr ģimenē nolemts, ka ir jāpērk jauna. “Vecā soma bija nonēsāta un ar plāno muguriņu, bet ir taču ļoti svarīgi, kā nesamais pieguļ bērna augumam. Tādēļ somu pirkām jaunu, un tai ir biezā jeb ortopēdiskā muguriņa. Protams, svarīgi, ka somu izvēlas pats bērns pēc savas gaumes,” teic I.Lūse. Skolnieces mamma uzskata, ka tai ir jābūt arī mitrumizturīgai slapjdraņķī. Dinijas jaunajai somai gan nav klāt atstarotāja, to nāksies piestiprināt klāt pašiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esmu centusies pieskatīt, lai Dinija skolas somā nenes nekādu lieku smagumu – lai tajā ir tikai tās mācību grāmatas, kas attiecīgajā dienā būs vajadzīgas,” stāsta Ilze. Meita, jau pirmklasniece būdama, somu vienmēr nesusi pati. Tas arī bērnam rosina atbildību par lietām, kas ir paņemtas līdzi.

Visu rakstu varat izlasīt 25. augusta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts: Gaitis Grūtups

Foto: Ilze Lūse

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.