Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Janvārī dzelzceļa līnijā Jelgava-Rīga veikti gandrīz 220 tūkstoši braucienu

2023. gada janvārī dzelzceļa līnijā Jelgava-Rīga veikti gandrīz 220 tūkstoši braucienu. Tas ir par 42 procentiem vairāk nekā pērn janvārī, kad braucienu skaits sasniedza vairāk nekā 150 tūkstošus. Tas ir vislielākais braucienu skaita pieaugums dzelzceļa līnijās elektrificētajā zonā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gadā dzelzceļa līnijā Jelgava-Rīga tika veikti 2,56 miljoni braucienu. Tas ir par 51 procentu vairāk nekā 2021. gadā, kad braucienu skaits sasniedza 1,7 miljonus, informē Sigita Zviedre, AS “Pasažieru vilciens” Komunikācijas un mārketinga daļas vadītāja.

AS “Pasažieru vilciens” janvārī pārvadājis 1,2 miljonus pasažieru, kas ir par 34 procentiem vairāk nekā attiecīgajā mēnesī pērn, kad  tika veikti vairāk nekā 881 tūkstotis braucienu.

2022. gadā braucienu skaits dzelzceļa elektrificētajā zonā pieauga par 24 – 51 procentu (atkarībā no dzelzceļa līnijas), salīdzinot ar 2021. gadu. Vislielākais pasažieru skaita pieaugums bija līnijās Jelgava-Rīga un Rīga-Aizkraukle. Savukārt dīzeļvilcienos neelektrificētajā zonā braucienu skaits pieauga par 40-73 procentiem, visvairāk –  dzelzceļa līnijās Rīga-Daugavpils, Rīga-Liepāja un Rīga-Rēzekne-Zilupe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad tendence braucienu skaita pieaugumam dzelzceļa līnijās saglabājas līdzīga 2022. gada rādītājiem. 2022. gadā vilcienos tika veikti 15,7 miljoni braucienu, kas ir par 40 procentiem vairāk nekā 2021. gadā, kad braucienu skaits sasniedza 11,2 miljonus.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.