Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jauniešu apmaiņas projekts Turcijā

Eiropas Savienība piedāvā dažādas iespējas jauniešiem iegūt jaunu pieredzi, iepazīt cilvēkus no citām valstīm, tādējādi stiprinot starpkultūru saikni. Dalība “Youth Exchange” jeb jauniešu apmaiņas projektos piedāvā smelties iedvesmojošu pieredzi tiem, kuri vēlas mācīties un pilnveidoties. No 23. aprīļa līdz 1. maijam Turcijā, Oludenizas pilsētā, notika “Erasmus+” projekts “Women Of The World-World Of The Women”, kura laikā vairāk nekā 35 jaunieši no sešām valstīm – Latvijas, Vācijas, Ziemeļmaķedonijas, Ungārijas, Bulgārijas un Turcijas – piedalījās dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar sieviešu līdztiesību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Unikāla pieredze

Iesaiste jauniešu apmaiņas projektos ir pieejama personām no 14 līdz 30 gadu vecumam neatkarīgi no finansiālā stāvokļa, jo transporta, uzturēšanās un ēdināšanas izmaksas tiek segtas ar Eiropas Savienības atbalstu. Grupas līderim nav vecuma ierobežojuma. Tiesa, sākotnēji projekta dalībniekam pašam ir jāiegādājas biļetes, kuru cena tiek atmaksāta laikā līdz trim mēnešiem. Jauniešu apmaiņas projektu mērķis ir veicināt jauniešu aktīvo pilsoniskumu, kā arī neformālās izglītības ceļā pilnveidot daudzveidīgas personiskās un profesionālās kompetences. Dalība projektos sniedz iespēju rosināt starpkultūru dialogu, sekmēt izpratni par sociāli nozīmīgām tēmām, kā arī stiprināt Eiropas vērtības un mazināt stereotipus un aizspriedumus.

Informācija par iespējām pieteikties jauniešu apmaiņas projektiem ir plaša un atrodama dažādās platformās, piemēram, nevalstisko organizāciju mājaslapās, sociālajos tīklos un citur. Latvijā aktīvākās nevalstiskās organizācijas, kas atbalsta jauniešu projektus, ir “Express Yourself ”, “Rasio Perspektiva”, “Radi Vidi Pats”, “Piedzīvojuma Gars”, “Baltijas Reģionālais fonds”, “Do Great Things Latvia”, “BaMbuss”, “LAYA”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 12. maija laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Foto: no Lienes Krūmiņas albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.