Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jauniešu konkursa “Biznesa skices” laureātu vidū skolēnu mācību uzņēmumi “Eko podiņi” un “LietuVieta” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas

Noskaidroti ikgadējā “Swedbank” biznesa plānošanas konkursa “Biznesa skices” uzvarētāji, kas trijās vecuma grupās sadalījuši kopējo naudas balvu fondu 13 750 eiro apmērā. Konkursa laureātu vidū ir arī divi skolēnu mācību uzņēmumi no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas – pamatskolēnu komanda “Eko podiņi” ierindojās 2. vietā, savukārt vidusskolēnu komanda “LietuVieta” ieguva 3. vietu, informē konkursa rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visās trīs vecuma grupās 1. vietas ieguvēji saņem 1500 eiro pēc nodokļu nomaksas, 2. vietas ieguvēji – 1000 eiro, bet 3. vietas ieguvēji – 500 eiro naudas balvas savu biznesa ideju attīstīšanai.

Naudas balvas saņēma arī pamatskolas un vidusskolas grupas uzvarētāju komandu konsultējošie skolotāji.

“Katrs nākamais konkursa “Biznesa skices” jauno uzņēmēju iesaukums arvien vairāk rada pārliecību, ka jaunieši var radīt oriģinālus risinājumus un pievilcīgus produktus, kas risina reālas sabiedrības vajadzības ar pārdomātiem un ilgtspējīgiem līdzekļiem. Šogad konkursā devām iespēju piedalīties daudz plašākam dalībnieku lokam – vidusskolēniem pievienojās pamatskolēni un studenti. Iepriekšējos konkursa gados jau novērojām, ka vidusskolēniem ir liels potenciāls, bet redzam, ka arī 7-9. klašu skolēniem ir ne vien idejas, bet arī risinājumi, savukārt studentiem reāli biznesi, kam ceram konkursā iegūtā pieredze un naudas balvas būs labs grūdiens biznesa attīstībai,” saka Reinis Jansons, “Swedbank” Finanšu institūta vadītājs un konkursa “Biznesa skices” žūrijas priekšsēdētājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Interesanti, ka 65% šī gada konkursa dalībnieku komandu vadītāju bija meitenes (94 no 145 komandām). Pēc 2020. gada Lursoft datiem Latvijā 34% vadošu amatu ieņem sievietes. Šī gada konkursa pieteikumi rāda, ka pēc pāris gadiem, ienākot biznesa vidē jaunajai uzņēmēju paaudzei, šis skaits jau varētu būt daudz lielāks”, prognozē R.Jansons.

Pamatskolas grupā 1. vietas ieguvēji ir Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmums “Mazais inženieris” ar bērniem paredzētu STEM konstruktoru (skolotāja Solvita Lapiņa). 2. vietu ieguva Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda “Eko podiņi” (Agnese Šalna un Rebeka Zotova) ar ideju par istabas augiem kokosrieksta čaulu podiņos (skolotājas Inta Jorniņa un Dzintra Aploka). Projekta autore Agnese Šalna stāsta: “Mūsu produkta idejai iedvesmojāmies no redzētā Pinterest. Tas viss ir mūsu pašu roku darbs, ekoloģisks un radīts no sirds. Piedalīties konkursā iedvesmoja mūsu skolotājas, un tā nonācām līdz 2. vietai Latvijā un 1000 eiro naudas balvai. Tas ir kaut kas neticams! Mēs esam ļoti priecīgas.” Idejas autores iegūto balvu plāno ieguldīt produktā, attīstot gan vizuālo noformējumu, gan iepakojumu un jau ir pieteikušās dalībai tirdziņā Jelgavā.
Savukārt 3. vietu iegūst – Lizuma vidusskolas skolēnu mācību uzņēmums “Octalara” ar galda spēli “Dārgumu mistērija” (skolotāja Marina Grīnberga).

Vidusskolas grupā 1. vietu ieguvis skolēnu mācību uzņēmums no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas par iepazīšanās spēli “Iesildīšanās” (skolotājs Matīss Rihards Vilcāns), 2. vietu – Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja komanda ar daudzfunkcionālām mājiņām mājdzīvniekiem “LPH (Lovely Pet’s Houses)” (skolotāja Tatjana Alika), bet 3. vietu – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu Beatrises Dēricas, Sintijas Elizabetes Apsītes, Sanijas Lindes, Kristiāna Pietkuna un Meldras Štelmaheres izveidotais mācību uzņēmums ar ideju par saliekamu drēbju statīvu “LietuVieta” (skolotājs Matīss Rihards Vilcāns).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visaktīvākā skola bijusi Jelgavas Valsts ģimnāzija – no šīs skolas konkursā iesniegts lielākais biznesa plānu skaits, pavisam 40. Bet, pārskatot konkursā pieteiktās biznesa idejas, visbiežāk dalībnieki piedāvājuši pārstrādāt un izmantot jaunu produktu radīšanai nevajadzīgus apģērbus, no tiem veidojot rotaļlietas mājdzīvniekiem, somas, aksesuārus un citus priekšmetus.

Augstskolas grupā 1. vietu ieguvusi Banku augstskolas komanda ar attīstošām koka konstrukcijām “Koka rotaļlietas bērniem”. 2. vieta piešķirta Rīgas Ekonomikas augstskolas komandai par ģimenes aktivitāšu platformas “Jollity” ideju. Savukārt 3. vietu ieņem Rīgas Tehniskās universitātes komandas izstrādātais stends elektrisko skrejriteņu uzlādei un saslēgšanai “Lock & Roll”.

Kopumā konkursam pieteicās vairāk nekā 170 komandas un vairāk nekā 500 jaunieši visā Latvijā. Jauniešu biznesa plānus un pūļa finansējuma pieteikumus vērtēja vairāk nekā 50 “Swedbank” ekspertu, kā arī konkursa sadarbības partneru pārstāvji no “Junior Achievement Latvia”, Projektu bankas un Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas nodaļas. Vidusskolēnu un studentu komandu godalgoto vietu sadalījumu ietekmēja arī pašu jauniešu piesaistītais finansējums un balsis saviem projektiem pūļa finansējuma platformā “Projektu banka”, kopumā savācot teju 7000 eiro un 3000 balsu. Vislabāk ar pūļa finansējuma piesaisti augstskolu grupā veicies Rīgas Ekonomikas augstskolas un Banku augstskolas komandām, bet vidusskolu grupā – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komandai, kas atspoguļojas arī konkursa rezultātos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk par konkursu uzziniet šeit: https://konkurss.biznesaskices.lv/.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.