Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jaunietis ar neparastu hobiju un lieliem sapņiem

  • TEO RALFS JĒKABSONS kopā ar saviem porcelāna trauku draugiem.
    FOTO NO TEO RALFA JĒKABSONA PERSONĪGĀ ALBUMA

Kamēr mūsu jaunieši un pusaudži skatās mobilo telefonu ekrānos, spēlē spēlītes, sērfo internetā vai čato draugu grupiņās, kāds puisis trauku bufetē un kartona kastēs pārcilā savu porcelāna trauku kolekciju un izstrādā sistēmu, kā to pilnveidot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man ir divi lieli sapņi. Es vēlētos izveidot savu porcelāna ražotni, lai mums Latvijā būtu pašiem savi trauki. Rīgas porcelānu kādreiz eksportēja uz Japānu, Ameriku, Ķīnu, Koreju, Eiropu. Otrs sapnis – izveidot Latvijas industriālā mantojuma muzeju,” stāsta Teo Ralfs Jēkabsons.

Teo Ralfam ir 19 gadu, viņš mācās Bulduru Dārzkopības tehnikumā un nu jau gadu mācās ainavista profesiju. Interesi un pat izbrīnu gan izraisa cits fakts. Jaunietis jau kopš bērnības un pusaudžu gadiem ir interesējies par porcelāna traukiem un sācis veidot Rīgas porcelāna un Kuzņecova trauku kolekcijas. Interese par porcelānu nāk no viņa vecvecmāmiņas Antoņinas, kas Kuzņecova fabrikā ar ziedu motīviem apgleznoja traukus.

Tagad Teo Ralfa kolekcijā ir tūkstošiem trauku – gan ļoti reti, kādi bija tikai pāris eksemplāros vai pat vienā, gan visiem pazīstamās un daudz lietotās Rīgas porcelāna fabrikas tējas un kafijas servīzes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trauku kolekcija līdz septembrim apskatāma Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā. Izstādē redzama tikai septītā daļa no Teo Ralfa kolekcijas. Ekspozīcija izvietota stiklotās vitrīnās un atgādina kārtību mājas bufetē vai mammas un vecmāmiņas trauku skapjos.

Visu Dainas Šulcas rakstu par jauno kolekcionāru Teo Ralfu Jēkabsonu lasiet 3. augusta “Zemgales Ziņās”.

  • TEO RALFA mīļākie trauki – servīze “Lija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.