Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā aizdomās par narkotisko vielu lietošanu uz pārbaudi nogādā 9 jauniešus

23. martā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki sadarbībā ar Kriminālpolicijas biroja darbiniekiem un Valsts robežsardzes kinologiem un dienesta suņiem veica preventīva rakstura pārbaudes vairākās Jelgavas izglītības iestādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par dažādiem likumpārkāpumiem policisti ir uzsākuši 15 administratīvo pārkāpumu procesus.

Pārbaudes laikā dienesta suņi norādīja uz deviņiem jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē, kā arī policijā par minēto faktu ir sākti deviņi administratīvo pārkāpumu procesi. Jāpiebilst, ka septiņi no jauniešiem bija nepilngadīgi, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48. panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro, turklāt pozitīvu ķīmiski – toksikoloģisko izmeklēšanas rezultātu gadījumā ir jāsedz arī izmeklējumu izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka trīs jaunieši pie sevis glabā elektroniskās smēķēšanas ierīces, viens jaunietis – zelējamo tabaku, viena jauniete – tabakas izstrādājumus un viena jauniete – cigarešu paciņu, kurā atradās 7 cigaretes, ar Baltkrievijas akcīzes markām, tādējādi pārkāpjot Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48. panta pirmo daļu, kas nosaka, ka bērns nedrīkst glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. Arī šajos gadījumos tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro.

Policija aktīvi strādā narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā un pārbaudes turpināsies. Pārbaužu mērķis ir atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, kā arī brīdināt par atbildību un novērst lietošanu turpmāk. Likumsargi atgādina, ka narkotisko un psihotropo vielu lietošana, glabāšana un arī tirgošana ir nopietns pārkāpums, atbilstoši nodarījuma smagumam par to paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība.

Ilustratīvs foto no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.