Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā atsāksies “Gudro vecāku skolas” semināri; pirmais – 15. februārī

Februārī sāksies Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) “Gudro vecāku skolas” nodarbības, aicinot vecākus, skolotājus un citus interesentus uz bezmaksas semināru ciklu par bērnu un pusaudžu emocionālās veselības un saskarsmes jautājumiem. Šī gada Gudro vecāku skolas tematika būs veltīta atkarību profilaksei un pirmais seminārs – “Mūsdienu atkarību sociālais, emocionālais un psiholoģiskais ietvars” – notiks 15. februārī pulksten 17.30 klātienē Svētes ielā 33. Semināram nepieciešams iepriekš pieteikties, informē ZRKAC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ZRKAC norāda, ka šogad Gudro vecāku skolas tematika būs veltīta atkarību profilaksei. Atkarības var būt dažādas: no cukura, ēdiena, viedierīcēm, psihotropiem līdzekļiem, alkohola, nikotīna, medikamentiem vai tieši pretēji – veselīga dzīvesveida pārspīlējumiem. Tāpēc mūsdienās runa vairs nav tikai par atkarībām no alkohola, nikotīna vai narkotikām, bet par atkarību kā zemas pašapziņas, kritiskās domāšanas trūkuma un citu faktoru izraisītu psihoemocionālu stāvokli, kurā nonāk arvien vairāk cilvēku, tostarp bērnu. Tāpēc ir svarīgi izprast kā, sākot jau ar pirmsskolas vecumu veidot veselīgu pašapziņu, kritisko domāšanu, lai izdarītu pareizās izvēles, būtu emocionāli spēcīgi un neatkarīgi atbildīgu lēmumu pieņemšanā, nevis pakļautos nevēlamām ietekmēm.

Tematiski vienoti semināri notiks reizi mēnesī klātienē, ZRKAC Svētes ielā 33, sākot ar februāri un tiem nepieciešams iepriekš pieteikties. Dalībnieki uzzinās par metodēm un paņēmieniem, kā bērnam veidot veselīga dzīvesveida paradumus un izpratni par dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar atkarību profilaksi.

Pirmais seminārs – “Mūsdienu atkarību sociālais, emocionālais un psiholoģiskais ietvars” – notiks 15. februārī pulksten 17.30. Šajā seminārā tiks apskatīti atkarību veicinošie faktori – bioloģiskie, psiholoģiskie, sociālie. Kādi ir mīti un patiesība par atkarības vielu un procesu lietošanas ietekmi uz personības attīstību. Semināru vadīs ārste – narkoloģe Lilita Caune. Pieteikšanās semināram šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrais seminārs – “Psihoemocionālās veselības un pašregulācijas prasmju attīstīšana pirmskolas un sākumskolas vecumā” – notiks 15. martā pulksten 17.30. Klausītājiem tiks piedāvāti praktiski paņēmieni un uzdevumi, kas ļaus iemācīt pašregulācijas prasmes pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem. Semināru vadīs Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs. Pieteikšanās semināram šeit.

Aprīļa seminārs – “Pašapziņas stiprināšana un kritiskās domāšanas attīstīšana pusaudžu vecumā – atkarību profilakses pamats”– notiks 12. aprīlī pulksten 17.30. Šajā lekcijā tiks apskatītas  jaunākās pētniecības atziņas par atkarību izraisošo vielu lietošanas prevenciju pusaudžu vecumposmā un to, kādas ir izplatītākās mentālās grūtības, ar kādām iespējams saskarties pusaudžu vecumposmā. Īpašs uzsvars tiks vērsts arī uz metodēm, kas ļauj attīstīt pašapziņas un kritiskās domāšanas spējas, lai mazinātu potenciālo atkarību risku. Semināru vadīs N.Konstantinovs. Pieteikšanās semināram šeit.

Savukārt 17. maijā pulksten 17.30 notiks gada pirmās puses noslēdzošais seminārs – “Izpratnes veidošana pusaudžu vecumā par dažādu atkarību izraisošu vielu kaitīgo ietekmi”. Šajā seminārā dalībnieki uzzinās par smadzeņu nobriešanas procesiem, pusaudža iekšējiem un ārējiem “motivatoriem”, uzvedības taktikām dažādās situācijās. Tiks skaidrota arī tas kā kopējā pieredze – vecāku attieksme un piemērs, vienaudžu ietekme, informācijas apjoms, vielu un procesu pieejamība ietekmē to, kā jaunietis tiek galā ar sava vecumposma uzdevumiem, pārver krīzes. Bez teorētiskā ietvara būs arī lomu spēļu izspēle, lai gūtu labāku izpratni par to, kā runāt ar pusaudzi. Praktiskie uzdevumi – lomu maiņa, izspēle. Semināru vadīs L.Caune. Pieteikšanās semināram šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Semināri plānoti arī gada otrajā pusē, informācija par tiem tiks ievietota www.zrkac.lv un www.facebook.com/ZRKAC.

Papildus informāciju par semināru ciklu var iegūt, rakstot uz e-pastu talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv vai zvanot pa tālruni 63012158, 29222737.

Iepriekšējo gadu semināru un lekciju videoierakstus var atrast ZRKAC mājaslapas www.zrkac.lv sadaļā Vecākiem/Resursi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Semināru cikls tiek īstenots ar projekta “Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085) finansiālu atbalstu.

Foto un informācija: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.