Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā radīta taburete uzvar prestižā dizaina konkursā Vācijā

Jelgavas koka mēbeļu un komponenšu ražotāja “Wooden Deals” radītā koka taburete “Valter” uzvarējusi prestižajā Vācijas dizaina konkursā “German Design Award 2024”, kurā ik gadu tiek pasniegtas balvas inovatīvākajiem dizaina risinājumiem. Jelgavā radītā koka taburete uzvarējusi kategorijas “Izcils produkta dizains” apakškategorijā “Mēbeles”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautisko dizaina balvu ieguvusī taburete “Valter” ir koka taburete, kas pilnībā izgatavota no masīvkoka, un tai nav nepieciešami nekādi metāla savienojumi, jo kājas un sēdvirsma ir vienkārši saskrūvēti kopā, izmantojot stipras koka vītnes. Tai ir valdzinoši vienkāršs, minimālistisks dizains. Koka taburete, kuras autors ir uzņēmuma vadītājs Andris Vītiņš, izgatavota no Amerikas riekstkoka.

“Uzvara Vācijas dizaina balvā ir ļoti augsts mūsu darba novērtējums un apliecinājums tam, ka Latvijā var tapt globāli un konkurētspējīgi produkti. Mūsu radītā taburete apvieno funkcionalitāti un dizainu. Neparastā, bet tai pat laikā vienkāršā savienojuma metode – koka vītne – ir šī produkta galvenā esence. Taburete “Valter” ir ražota tikai no videi draudzīgiem un sertificētiem materiāliem, tai skaitā iepakojums. Produkta unikālais dizains ar vienkāršo salikšanas un izjaukšanas metodi ļauj ietaupīt uz piegādes izmaksām, un mājas apstākļos to ir ērti uzglabāt. Taburete “Valter” ir tikai sākums jaunai mēbeļu kolekcijai “Valter”. Šobrīd uzņēmumā aktīvi tiek strādāts pie galda un solu ražošanas, saglabājot funkcionalitāti un dizainu,” norāda zīmola “Wooden Deals” izveidotājs A.Vītiņš.

Dizaina balvu piešķir Vācijas Dizaina padome – eksperts zīmola un dizaina jomā Vācijā. Balva iedibināta 1969. gadā, lai attīstītu dizainu ar pievienoto vērtību. Laika gaitā šis apbalvojums kļuvis par starptautisku dizaineru, arhitektu un citu darba novērtējumu. Šobrīd Vācijas Dizaina balva nosaka starptautiskos standartus inovatīvai dizaina attīstībai globālajā tirgū. Šo balvu iegūst dizaina risinājumi, kas atzīti par būtiskiem Vācijas un starptautiskā mērogā. Balvai iesniegtos darbus ik gadu vērtē starptautiska žūrija – vadošie eksperti visās dizaina disciplīnās. Vērtēšana notiek trīs kategorijās: “Izcils produkta dizains”, “Izcils komunikācijas dizains” un “Izcila arhitektūra”. Kopumā šogad tika saņemti pieteikumi no 55 valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sīkāku informāciju par balvu un uzvarētājiem var iegūt ŠEIT.

Informāciju sagatavoja Jelgavas valstpilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.