Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā sākta pirmreizējā asfaltēto ielu mehanizētā tīrīšana

Lai iespējami ātrāk sakoptu pilsētas asfaltēto ielu malas, attīrītu tās no smiltīm un sanešiem, kas sakrājušies ziemas sezonā, sākta pirmreizējā ielu mehanizētā tīrīšana. Kā pirmās tiek tīrītas ielas, kur smiltis un saneši jau atkusuši un izžuvuši, – Lāčplēša, Akmeņu, Kronvalda, Imantas iela, Zemgales prospekta posms, Lielā, Pasta, Stacijas, Sporta iela. Tā kā gaisa temperatūra nakts un rīta stundās vēl ir zem nulles, no sanesumiem nav iespējams atbrīvot pilnīgi visas asfaltētās ielas, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.
Atkarībā no laikapstākļiem tīrīšana prioritāri notiks pilsētas centra ielās, bet pēc tam sekos mazākas nozīmes ielas. Jāpiebilst, ka ielu mehanizētā tīrīšana lielākoties tiek organizēta vakara un nakts stundās, kad transporta intensitāte ir minimāla.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mehanizēti pilsētā tīra ielas ar asfaltbetona segumu un ceļa apmalēm. Pavasara pirmo tīrīšanu 2021. gadā veica 126 pārgājiena kilometriem, bet gada laikā kopumā tie bija 1124 pārgājiena kilometri. Tīrīšanu nodrošina SIA “Kulk” ar specializēto transportu, kas aprīkots ar birstēm un putekļu savācēju. Asfaltēto ielu mehanizēto tīrīšanu pilsētā gada laikā veic vairākas reizes pēc nepieciešamības.

Autovadītāji aicināti pievērst uzmanību ceļa zīmēm, kas nosaka stāvēšanas ierobežojumus, lai konkrētā laikā specializētais transports varētu piekļūt un sakopt ielu nomales. Atsevišķās pilsētas ielās iespējami arī īslaicīgi stāvēšanas ierobežojumi.

Vienlaikus turpinās grantēto ielu greiderēšana, izvērtējot konkrēto ielu seguma stāvokli. Segumam jābūt sausam, jo planēšana un greiderēšana grants seguma ielās, kur saglabājies mitrums, ir neefektīva. Tāpat turpinās bedru un iesēdumu piebēršana grants seguma ielās, kā arī, skalojot caurtekas vai attīrot to galus, tiek likvidēti atsevišķu grāvju nosprostojumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par problēmām pilsētas ielu segumā lūgums ziņot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Pilsētā turpinās arī pārējās infrastruktūras sakopšana un tīrīšana – atkritumu, sakritušo zaru savākšana zaļajās zonās un ielu nomalēs, aizvadītās nedēļas nogalē sākta autobusu pieturvietu nojumju mazgāšana, apzināts parku, rotaļu laukumu un citās vietās esošo soliņu, atkritumu urnu un cita aprīkojuma stāvoklis pēc ziemas. Tāpat tiek apgriezti apstādījumu un krūmu zari, rušinātas dobes.

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.