Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā ZRKAC arī šogad piedāvās bezmaksas nodarbības topošajiem vecākiem

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) arī šogad piedāvā bezmaksas nodarbības topošajiem vecākiem “Topošo vecāku skola”. Sešās nodarbībās tiks runāts par sagatavošanos dzemdībām, zīdīšanu, jaundzimušā aprūpi, kā arī par pēcdzemdību periodu. Kopskaitā tiks organizētas desmit grupas un pirmā mācības uzsāks jau 25. janvārī, bet nākamā – 22. februārī. Nodarbībām obligāti iepriekš jāpiesakās, informē ZRKAC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbības notiks klātienē ZRKAC Svētes ielā 33. Kopskaitā tiks organizētas desmit grupas, pirmās grupas dalībnieki mācības uzsāks jau ar 25. janvārī un šobrīd vēl ir atlikušas brīvas vietas. Ņemot vērā to, ka vietu skaits ir ierobežots, Topošo vecāku skolai nepieciešams iepriekš obligāti pieteikties. Pieteikties var elektroniski ŠEIT. Katrai grupai paredzētas sešas nodarbības. Iepazīties ar nodarbību grafiku skatīt ŠEIT. Papildus informāciju par plānotajām aktivitātēm var iegūt, rakstot uz e-pastu talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv vai, zvanot pa tālruni 63012158, 63082101.

Topošo vecāku skolā tiks runāts gan par sagatavošanos dzemdībām emocionāli, gan domājot par konkrētiem aspektiem, kas saistīti ar dzemdību norisi. Tiks apskatīti dzemdību periodi, iespējamās manipulācijas, sniegti padomi kā izvēlēties dzemdību vietu, kāda ir partnera loma ģimenes dzemdībās, kādas ir dzemdību pozas, elpošanas un atslābināšanās tehnikas. Dalībnieki gūs izpratni par zīdīšanu un jaundzimušā aprūpi. Speciālisti stāstīs par barošanas pozām un satvērienu, sniegs informāciju par to, kā zināt, ka piena pietiek, ko darīt, ja nepietiek, kāds ir optimālais barošanas biežums, un kā pateikt, ka bērns ir paēdis, kādam ir jābūt mātes uzturam zīdīšanas laikā un to, cik ilgi zīdīt un kā beigt zīdīšanu.

Tāpat topošās mātes un tēvi uzzinās kā pareizi pieskarties, celt un turēt mazuli, kā izvēlēties apģērbu, gūs atbildes uz jautājumiem par jaundzimušā vannošanu un higiēnu un to, kādas ir biežākās vecāku kļūdas bērnu aprūpē un kā no tām izvairīties. Programmas noslēgumā eksperti skaidros arī to, kas sagaidāms pēcdzemdību periodā, iekļaujot tēmas, kas saistītas ar sievietes emocionālo pasauli, vecāku saikni ar jaundzimušo, kā arī pēcdzemdību medicīniskajiem robežstāvokļiem (fiziskajiem un emocionālajiem) un kur, vajadzības gadījumā, meklēt palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Topošo vecāku skolas nodarbības vadīs sertificēta vecmāte Veronika Pirogova, fizioterapeite Solvita Ķerve, PEP mamma un zīdīšanas konsultante Ramona Treilona.

 Nodarbības ir bez maksas, un tiek īstenotas ar projekta “Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: pixabay.com

Informācija: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.