Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā apstiprināti jauni saistošie noteikumi par ēdināšanas maksas atvieglojumiem skolēniem

Jelgavas novada pašvaldības deputāti vakar, 8.februāra domes ārkārtas sēdē, izskatīja un apstiprināja jaunus saistošos noteikumus par ēdināšanas maksas atvieglojumiem, to apmēriem un pieprasīšanas, piešķiršanas kārtību, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunie noteikumi no šā gada 1.marta paredz, ka pašvaldība pilnībā apmaksātu ēdināšanu nodrošinās novadā deklarētiem pirmsskolas vecuma bērniem un 1.-12.klases izglītojamajiem, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, ja viņi mācās kādā no Jelgavas novada izglītības iestādēm.

Ņemot vērā, ka 1.jūlijā administratīvi teritoriālās reformas gaitā apvienoti Jelgavas un Ozolnieku novadi, līdz šim jaunizveidotajā novadā bija atšķirīga situācija skolēnu ēdināšanā – bijušā Ozolnieku novada skolās bezmaksas ēdināšana tika nodrošināta pašvaldībā deklarētiem izglītojamajam, savukārt līdzšinējās Jelgavas novada izglītības iestādēs visiem skolēniem bija nodrošināta daļēja pusdienu kompensācija.

Izskatot abu līdzšinējo novadu pašvaldību sniegtās brīvprātīgās iniciatīvas, 2021.gada rudenī domes deputāti pašvaldības centrālajai administrācijai, plānojot 2022.gada budžetu, uzdeva izstrādāt jaunus saistošos noteikumus, kas nodrošinātu visiem novada izglītojamajiem vienotu ēdināšanas maksas atvieglojumu sistēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunā kārtība paredz, ka pašvaldības pilnībā segtu ēdināšanas nodrošinājumu varēs saņemt:

  • izglītojamie, kuri klātienē apgūst pamatizglītības vai  vidējās izglītības programmas neatkarīgi no deklarētās dzīves vietas;
  • izglītojamie, kuri klātienē apmeklē pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, un izglītojamā un vismaz viena no viņa likumiskajiem pārstāvjiem  deklarētā dzīvesvieta ir pašvaldības administratīvajā teritorijā; atvieglojumi tiek nodrošināti  visām ēdienreizēm  – brokastīm, pusdienām, launagam.

Izglītības iestāžu 1.– 4. klašu izglītojamo pusdienām pašvaldība   100 % apmērā sedz starpību starp ēdināšanas pakalpojuma maksu un valsts piešķirtajiem līdzekļiem izglītojamo ēdināšanai.

Kopumā pašvaldība skolēnu ēdināšanai šajā gadā paredzējusi 1 128 554 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā mācību gadā pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs mācās 3508 skolēni, bet pirmsskolas izglītības programmu apgūst 1731 pirmsskolas vecuma bērni.

“Lēmums par pašvaldības pilnībā apmaksātu ēdināšanu no pirmsskolas līdz 12.klasei būs vēl viens atbalsta pasākums ģimenēm ar bērniem. Jau tagad Jelgavas novadā vispārizglītojošo skolu audzēkņiem tiek kompensēti arī braukšanas izdevumi. Skolēnu ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšana budžetā paredzēts izdevumu pieaugums vairāk kā 400 000 eiro apmērā, un izmaksas ir aprēķinātas līdz 2021./2022. mācību gada beigām,” stāsta  Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis.

Lai pretendētu uz pašvaldības apmaksātām ēdienreizēm, ģimenēm, kuru atvases mācās pašvaldības izglītības iestādēs, pašvaldībai adresēts iesniegums nebūs jāiesniedz. Pabalsts tiks piešķirts ar attiecīgās izglītības iestādes vadītāja lēmumu. Izglītības iestādes individuāli noteiks kārtību, kā tiks organizēta ēdināšana un nozīmēs atbildīgo personu uzskaites nodrošinājumam. 

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.