Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā par labāko revitalizēto objektu atzīta Brūveru klēts Vilces pagastā

Jelgavas novadā par labāko revitalizēto objektu atzīta Brūveru klēts Vilces pagastā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Branku Brančotavā decembra sākumā notikusi otrā ekspertu darba grupas tikšanās “Interreg Europe” programmas projektā “Labāka dzīve mazās un vidējās pašvaldībās: no starpreģionu aktivitātēm līdz uzlabotām revitalizācijas stratēģijām/ InterRevita”. Projekta mērķis ir politikas instrumentu izstrāde un pilnveidošana, lai nodrošinātu labāku dzīves kvalitāti mazās un vidējās pašvaldībās.

Pirms šīs tikšanās Jelgavas novada pagasta pārvalžu vadītāji tika lūgti izvirzīt, viņuprāt, veiksmīgākos un labākos katrā pagastā revitalizētos objektus, lai ar tiem dižotos gan novadā, un iepazīstinātu projekta partnerus ārvalstīs, skaidro pašvaldībā. Piecās nominācijās tika izvirzīti 14 objekti no 11 pagastiem.

Saskaņā ar klātesošo balsojuma rezultātiem par labāko revitalizēto objektu atzīta Brūveru klēts Vilces pagastā (nominācija “Atjaunota ēka/ēkas laukos uzņēmējdarbības vai inovāciju attīstībai”), savukārt otrā vietā ar vienādu balsu skaitu nominācijā “Atjaunota ēka/ēkas laukos uzņēmējdarbības vai inovāciju attīstībai” izvirzījās Branku Brančotava Cenu pagastā, Berķenes muiža Vilces pagastā un Elejas muižas komplekss Elejas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā dalībnieki diskutēja un meklēja atbildes uz jautājumiem – kas pašvaldībai būtu jādara, lai revitalizēto teritoriju novadā būtu vairāk un lai tās izmantotu uzņēmēji.

Projekta ieviešanas laiks ir no 2022.gada 13.decembrim līdz 2026.gada 12.decembrim. Projektu īsteno partneri: Ainavas aizsardzības biedrība (Polija), Lazio reģions (Itālija), Navarras zemes un ēku apsaimniekošanas institūcija (Spānija), Rūselares pašvaldība (Beļģija), Šilutes rajona pašvaldība (Lietuva) un Jelgavas novada pašvaldība (Latvija). Projekta vadošais partneris ir Polijas pašvaldība Novi Dvora Mazovecka.

Projekta kopējās izmaksas ir 1,42 miljoni eiro, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 80% – 1,13 miljoni eiro. Jelgavas novada pašvaldības projekta daļa 135 400 eiro, no tiem ERAF finansējums 80% – 108 320 eiro, bet Jelgavas novads un valsts piedalās ar vienādu finansējuma daļu, katra pa 10% jeb 13 540 eiro.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.