Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas skolas saņēmušas 2035 datorus

Jelgavas Izglītības pārvalde saņēmusi Izglītības un zinātnes ministrijas projektos “Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātajām grupām un izglītības iestādēs” un “Izglītības iestāžu digitalizācija 7.–9. klasēm” iegādātos “Chromebook” datorus. Jelgava kopumā ieguvusi 2035 datorus, kas paredzēti vispārizglītojošo skolu 1.–12. klašu skolēniem un pedagogiem. Tas ir nozīmīgs atbalsts, lai mācību procesā izmantotu digitālos mācību līdzekļus.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemtie “Chromebook” datori izdalīti izglītības iestādēm proporcionāli skolēnu skaitam pa klašu grupām: Jelgavas 4. sākumskolai – 184, Jelgavas Centra pamatskolai – 231, Jelgavas 4. vidusskolai – 341, Jelgavas 5. vidusskolai – 193, Jelgavas Pārlielupes pamatskolai – 193, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai – 328, Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolai – 25, Jelgavas pamatskolai “Valdeka”-attīstības centram – 31, Jelgavas Valsts ģimnāzijai – 275, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai – 191, Jelgavas Amatu vidusskolai – 43. Katrā skolā darbojas apmācīti “Chromebook” datoru lietošanas mentori, kas sniegs atbalstu un koordinēs datoru izmantošanu.

Jelgavas Izglītības pārvaldē norāda, ka šobrīd tiek izstrādāti noteikumi par portatīvās datortehnikas piešķiršanu un lietošanu Jelgavas pašvaldības izglītības iestādēs. Datori paredzēti gan lietošanai izglītības iestādē, gan nodošanai izglītojamo individuālai lietošanai. “Chromebook” skolēni izmantos gan stundās mācību satura apguvei, gan pārbaudes darbiem, gan arī olimpiāžu darbu, projektu un zinātniski pētniecisko darbu izstrādei. Lai risinātu nevienlīdzību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju aprīkojuma pieejamībā starp dažādām sociālajām grupām, kā prioritāte izvirzīti tieši izglītojamie no sociāli neaizsargātajām grupām. Mācību procesa nodrošināšanai izglītojamajiem, pamatojoties uz izglītojamā vecāka, aizbildņa vai paša izglītojamā, ja sasniedzis 18 gadu vecumu, pieteikumu, izglītības iestāde var izsniegt portatīvo datortehniku lietošanai ārpus izglītības iestādes mācību procesa īstenošanai uz konkrētu izglītības iestādes noteiktu periodu, piemēram, projektu nedēļu, zinātniski pētnieciskā darba veikšanas periodu vai citu izglītības iestādes noteiktu periodu. Izglītojamā atbilstību sociāli neaizsargātajām grupām un datortehnikas izsniegšanas nepieciešamību izvērtēs izglītības iestādes izveidota komisija. Komisijas sastāvā tiks iekļauts izglītības iestādes vadības pārstāvis, atbalsta personāla pārstāvis un viens pedagogs.

Jāpiebilst, ka 2021. gada pavasarī tika parakstīts saprašanās memorands iniciatīvai “Dators ikvienam bērnam”, kurā definētie mērķi paredz līdz 2025. gadam nodrošināt datoru katram Latvijas skolēnam un skolotājam mācību procesam, kā arī datoru bibliotēku izveidi valsts un pašvaldības izglītības iestādēs. Vēlamais sasniedzamais mērķis ir nodrošināt katru pedagogu un katru 7.–12. klašu skolēnu ar datoru kā mācību līdzekli, 1.–3. klašu skolēniem nodrošināt vismaz vienu datoru uz trim skolēniem un 4.–6. klašu skolēniem – vienu datoru uz diviem skolēniem. Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša uzsver, ka projektu ietvaros iepirktie datori veicinās ikviena izglītojamā individuālo sniegumu mācībās, kā arī mazinās nevienlīdzību attiecībā uz piekļuvi zināšanām un izglītības resursiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņu sagatavoja Jelgavas Izglītības pārvalde

Foto: Jelgavas Izglītības pārvalde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.