Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas tehnikumā sācies 30 stundu izaicinājums – no biznesa idejas līdz gatavam produktam

Jelgavas tehnikumā šodien sācies jauniešu uzņēmējspēju un jaunrades hakatons “Biznesa nakts 2022”. Vidusskolēni un profesionālo skolu audzēkņi 30 stundu laikā apgūs jaunas zināšanas, aizstāvēs savas biznesa idejas, radīs produkta prototipus un prezentēs tos ekspertiem. Trīs potenciālāko ideju autoru komandas katra saņems 300 eiro naudas balvu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī ir jau trešā “Biznesa nakts” Jelgavā, un šogad tā pulcē 62 jauniešus no mūsu pilsētas skolām – Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas Amatu vidusskolas, Jelgavas tehnikuma, Jelgavas Mūzikas vidusskolas –, Ozolnieku vidusskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Salas vidusskolas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un Aknīstes vidusskolas. 

Pēc iepazīšanās aktivitātes jaunieši uzklausīja uzņēmēju pieredzes stāstus, iesaistījās ideju ģenerēšanas darbnīcā, bet pēcpusdienā paredzētas apmācības par biznesa modelēšanu un prototipēšanu. Balsojot jaunieši noteiks labākās idejas, kuras attīstīs līdz gatavam produktam, lai jau šovakar komandās sāktu darbu pie biznesa ideju skicēm, sava biznesa plāna un produkta prototipa izstrādes, ko rīt prezentēs žūrijai. Jauniešu uzdevums būs pārliecināt ekspertus, ka tieši viņu idejai ir lielākais biznesa potenciāls un tā pelnījusi uzvaru. Trīs komandas, kurām tas izdosies visveiksmīgāk, saņems naudas balvu 300 eiro apmērā, ko nodrošina Zemgales uzņēmēji.

Pirms nopietnā darba cēliena jauniešus uzmundrināja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, atgādinot par trim nozīmīgākajām lietām ceļā uz rezultātu: “Iegaumējiet, ka pats svarīgākais ir radošums, kritiskā domāšana un darbs komandā. Tas ir pamats veiksmīgam rezultātam. Lai top izcilas idejas un prieks, ka esat kaut ko radījuši, motivē jūs darboties arī turpmāk.” Jāņa Bisenieka fonda valdes priekšsēdētāja Rita Vectirāne atzina, ka gaisā jau ir jūtama ideju sprakšķēšana, un jauniešiem vēlēja izdošanos šajā 30 stundu izaicinājumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iegūt jaunus kontaktus un zināšanas, izaicināt sevi, radīt jaunas idejas – tās ir dažas lietas, ko uzrunātie jaunieši sagaida no “Biznesa nakts”. Visiem dalībniekiem šī ir pirmā tāda pasākuma pieredze, tāpēc nezināmā esot daudz, bet viņi pārliecināti, ka būs tikai ieguvēji.

“Mūsuprāt, šī ir kolosāla iespēja gūt jaunu pieredzi un zināšanas. Nekad nevari zināt, kas dzīvē noderēs, un katrs šāds pasākums tikai bagātina, tāpēc iespējas ir jāizmanto,” pārliecināta Katrina un Diāna, kuras Jelgavas tehnikumā mācās par klientu apkalpošanas speciālistēm un Biznesa naktī piedalās pirmo reizi. Viņas grib uzzināt ko vairāk par finanšu plānošanu un uzlabot prezentācijas prasmes, lai justos drošāk publikas priekšā.

“Man jau kādu laiku padomā ir biznesa ideja, ko gribu attīstīt pēc skolas beigšanas. Šī, manuprāt, ir īstā vieta, kur uzkrāt pieredzi, lai zinātu, ar ko sākt un kā no idejas tikt līdz gatavam produktam. Man ļoti vērtīgas šķiet tieši tikšanās ar mentoriem, reāliem uzņēmējiem,” saka Dāniels no Salas vidusskolas. Ar viņu kopā “Biznesa naktī” piedalās vēl pieci skolasbiedri. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Biznesa nakti” organizē Jāņa Bisenieka fonds sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu. Šis projekts tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu finansiālo atbalstu. Ar finansējumu balvu fondam un pasākuma norisei piedalās arī Jelgavas uzņēmēji.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.