Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Jelgavas tipogrāfijas” apgrozījums pērn audzis par 35,6%

SIA “Jelgavas tipogrāfija” pērn strādāja ar 14,018 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35,6% lielāks nekā 2020.gadā, un guva 417 426 eiro peļņu, kas ir 2,1 reizi mazāka nekā gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” informācija. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn produkcijas apjoms klientiem Latvijā pieauga par 17%, kopā veidojot 31% no kopējā ražošanas apjoma. 

Lielāko daļu ražošanas apjomu jeb 69% pērn veidoja produkcijas piegādes klientiem Somijā, Vācijā, Francijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Islandē un citām, kopumā 21 valsti. Eksporta apjoms pērn audzis par 41%. 

Peļņas samazinājumu pagājušajā gadā uzņēmuma vadība skaidro ar straujo izmaksu pieaugumu 2021.gada beigās un jauno ražošanas telpu apgūšanu, iekārtu pārvietošanu un ražošanas pārkārtošanu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadības ziņojumā teikts, ka Covid-19 izraisīto loģistikas problēmu dēļ ļoti samazinājusies papīra piegāde no Āzijas valstīm. Samazinājies arī Eiropas izdevēju veikto pasūtījumu skaits Āzijas tipogrāfijām. Tas Eiropā ir palielinājis pieprasījumu pēc tipogrāfiju pakalpojumiem un papīra, kam ir sekojusi strauja papīra cenu celšanās par vairāk nekā 40%. 

Vienlaikus vadības ziņojumā teikts, ka grāmatniecība Eiropā ir pielāgojusies izaicinājumiem un pieprasījums pēc “Jelgavas tipogrāfijas” pakalpojumiem ir augsts. 

Uzņēmuma pamatprodukciju veido grāmatas – skavotas brošūras, līmes sējuma grāmatas un grāmatas cietajā sējumā. Papildus tiek izgatavota arī dažāda veida reklāmas produkcija, kā arī plānotāji un kalendāri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020.gadā “Jelgavas tipogrāfija” strādāja ar 10,34 miljonu eiro apgrozījumu un guva 859 472 eiro peļņu. 

“Jelgavas tipogrāfija” reģistrēta 2004.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 190 391 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir SIA “VVMV” (25%), Rodijs Trankalis (22,81%), Māris Matrevics (21,9%), Juris Sīlis (21,49%), Arta Kamola (7,16%) un Sandra Matrevica (1,65%). 

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.