Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Vecpilsētas mājā apskatāma izstāde “Mana Latvija”

No 12.novembra līdz 6.decembrim, patriotu mēneša ietvaros, Jelgavas Vecpilsētas mājā būs skatāma mākslinieka Dāvida Jāņa Baumaņa gleznu izstāde “Mana Latvija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieks izstādi ir veltījis Latvijas dzimšanas dienai,  savos darbos atspoguļojot Latvijas dabu un gadalaikus. Dāvida Jāņa Baumaņa darbus caurstrāvo abstrakcija. Glezniecības process ir kā meditācija, kas aizved ceļojumā. Mākslinieka gleznas top nepiespiesti – spēlējoties ar krāsām un formām. Darbi tiek radīti ar augstas kvalitātes eļļas krāsām biezā tekstūrā, kas rada trīs dimensiju efektu. Ņemot vērā gleznošanas tehniku, darbu žūšanas laiks aizņem no viena līdz sešiem mēnešiem. Dāvids iedvesmu gūst dabā, atslēdzot prātu, ļaujoties mirklim un radīšanas procesam.

Dāvids Jānis Baumanis ir 26 gadus jauns mākslinieks, ieguvis maģistra grādu starptautiskajā biznesā. Ikdienā Dāvids nodarbojas ar uzņēmējdarbību, viņš ir dizaina preču veikala “Arteos Home” īpašnieks. Veikalā ir iespēja apskatīt un iegādāties gan Dāvida Jāņa Baumaņa gleznas, gan citu Latvijas mākslinieku radītos darbus, kā arī atrodamas neparastas dāvanas svētkiem.

Mākslinieks gleznošanu ir apguvis pašmācības ceļā – atgriežoties no ceļojuma Horvātijā  2020. gadā, kur apguva Rekonekciju. Šī prakse veicina apziņas paplašināšanos un sevis iepazīšanu. Jaunā mākslinieka gleznas ir aizceļojušas uz dažādām pasaules valstīm, piemēram, Kanādu, Čehiju, Vāciju, Igauniju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

12.novembrī pulksten 14 ikviens interesents aicināts uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar mākslinieku Dāvidu Jāni Baumani.

Iegādājoties ieejas biļeti uz izstādi, apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīciju, kas iekārtota vēsturiskajā dzīvoklī un zelta lādēs slēpj faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu. Izstāde “Mana Latvija” un ekspozīcija apskatei pieejama no otrdienas līdz sestdienai no 10 līdz 18, svētdienās no 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro.

Informāciju sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Foto: “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.