Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kaut Jānis Butevics stāstīja maz

Jelgavas Buru lidotāju skola publikācijās parādās kā pirmā Latvijā
Priekā par lidotāja Huberta Štekela 102. dzimšanas dienu, kas apritēja 31. janvārī, “Ziņām” piezvanīja vēl kādas Jelgavas aviācijas leģendas Jāņa Butevica meita Rudīte Pirtniece. Viņas tēvs bija, iespējams, Latvijā pirmās Jelgavas Buru lidotāju skolas dibinātājs un priekšnieks. Jubilārs H.Štekels savulaik intervijās “Ziņām” atklāja, ka tieši šajā skolā vēl Latvijas brīvvalsts laikā viņš, būdams jauneklis, veica savus pirmos lidojumus “pa taisnīti” – gan paceļoties, gan nolaižoties vienā virzienā.
Starp Jelgavas izcilniekiem
Jelgavas pilsētas bibliotēkas tīmekļa vietnē sadaļā “Izcilās Jelgavas personības” par Jāni Butevicu ir pastāstīts, ka viņš dzimis Jelgavā 1907. gadā, bija inženieris, kā arī lidotājs instruktors. Beidzis Jelgavas 2. valsts vidusskolu, Latvijas Universitātes Inženierzinību fakultāti. 1934. gadā Jānis Butevics Jelgavā atklāja pirmo Buru lidotāju skolu, kas darbojās līdz 1940. gadam. 1940. gada sākumā viņš apprecējās ar sēlpilieti Veltu Zolberģi. Velta bija Jāņa dzīvesdraugs un balsts visu atlikušo mūžu, kas no pēkšņas slimības aprāvās jau 61 gada vecumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.