Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Konkurences padome atļauj “Gren Latvija” iegūt izšķirošu ietekmi pār “Bioeninvest”

Konkurences padome (KP) atļāvusi siltumenerģijas ražotājai SIA “Gren Latvija” iegādāties SIA “Bioeninvest”, aģentūru LETA informēja KP pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

“Gren Latvija” pamatdarbība ir siltumenerģijas ražošana Jelgavā, centralizētā siltumapgādes tīkla uzturēšana un pārvalde Jelgavas pilsētā, siltumenerģijas piegāde galalietotājiem Jelgavas pilsētā un citi saistīti pakalpojumi. “Gren Latvija” saistītās sabiedrības SIA “Lake Development”, SIA “Gren Jelgava”, SIA “Gren Daugavpils” un SIA “Gren Rīga” savu pamatdarbību veic Latvijas teritorijā.

“Lake Development”, “Gren Jelgava”, “Gren Daugavpils”, “Gren Rīga” un “Bioeninvest” pamatdarbība pārklājas siltumenerģijas ražošanā, pārvadē un tirdzniecībā, elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā, kā arī kurināmās šķeldas iepirkuma tirgū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un iestādes rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to apvienošanās ir atļaujama.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētāji cieš ilgtermiņā, jo tiem tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Kompānija “Gren Latvija” reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 19,933 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 22,62 miljoni eiro, bet peļņa – 6,92 miljoni eiro. “Gren Latvija” pieder Nīderlandes “Gren Holdin Company”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt “Bioeninvest” reģistrēta 2008.gadā, un tās pamatkapitāls ir 830 000 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 1,99 miljoni eiro, bet peļņa 360 000 eiro. “Bioeninvest” vienīgais īpašnieks ir SIA “Enerģija 1”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.