Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Konkursā “FIZMIX Eksperiments” iesaistījušās 11 Jelgavas skolēnu komandas

Erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” par uzvaru un braucienu uz CERN centru Šveicē sacentīsies skolēni 216 komandās no visas Latvijas, tostarp 11 komandas no Jelgavas pilsētas skolām. Pārstāvēta Jelgavas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 4. un 5. vidusskola un Pārlielupes pamatskola, informē Jelgavas Izglītības pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Februārī Latvijas skolu 8. un 9. klašu jauniešu komandas piecu dalībnieku sastāvā tika aicinātas pieteikties ikgadējā a/s “Latvenergo” organizētajā erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”, lai cīnītos par uzvaru konkursā un braucienu uz Šveici, apmeklējot pasaulē vadošo zinātnisko centru – Eiropas Kodolpētniecības centru CERN.

Portālā fizmix.lv ir sākušās konkursa neklātienes atlases kārtas, kuru laikā skolēniem jāpierāda savas zināšanas, risinot dažādas grūtības pakāpes uzdevumus, kurus sagatavojuši Rīgas Tehniskās universitātes eksperti. Cīņu par braucienu uz Šveici sākušas arī 11 komandas no mūsu pilsētas – trīs komandas no Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas 5. vidusskolas, divas no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, bet pa vienai no Jelgavas Pārlielupes pamatskolas, Jelgavas 4. vidusskolas un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas.

Starp 28 Zemgales reģiona skolu komandām, pēc pirmās atlases kārtas ar iegūtiem desmit punktiem, pirmo vietu un līdera pozīcijas šobrīd dala 13 izglītības iestādes, un no tām septiņas ir no Jelgavas – Jelgavas 5. vidusskolas komanda “Zobrati”, Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda “Jaudīgie Jaunieši” un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komanda “GigaGrami” atrisinājuši 16 uzdevumus, Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda “Arhimēda gurķi” un Jelgavas 5. vidusskolas komanda “MOm” – 15 uzdevumus, bet Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda “Baloži pusdieno” un Jelgavas 5. vidusskolas komanda “Blackout” – 10 uzdevumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc pirmajām trīs atlases kārtām 28. martā tiks paziņotas pusfinālā iekļuvušās komandas. Konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls norisināsies 13. aprīlī klātienē Latvijas Fizikas festivāla laikā konferenču centrā “ATTA CENTRE” Rīgā. Pusfinālā piedalīsies 10 erudītākās komandas no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas, kopā pulcējot 60 komandas. Savukārt finālā iekļūs un par vērtīgajām balvām cīnīsies sešas labākās katra reģiona un Rīgas pilsētas komandas.

Jāpiebilst, ka konkursa sauklis šogad ir “Kurš tad, ja ne Tu! Atsperies nākotnei ar FIZMIX Eksperiments!”, mudinot jauniešus un ikvienu aizdomāties par to, ka mūsu nākotnes dzīves kvalitāte uz planētas Zeme ir mūsu pašu rokās, kā arī aicinot skolēnus palūkoties uz konkursu kā iespēju iegūt tādas zināšanas, kas noderēs viņa nākotnes izvēlēs, vai tā būtu karjera un profesija, vai ilgtspējīgs dzīvesveids.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.