Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Laflora” noslēdz 2022. gada kūdras ieguves sezonu ar ieguves apjomu un apgrozījuma pieaugumu

Kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums “Laflora” noslēdzis 2022. gada kūdras ieguves sezonu, iegūstot 112 tūkst. tonnas kūdras, kas ir par 9% vairāk nekā iepriekšējā sezonā. Šī gada ieguves apjomu pieaugumu veicināja arī pieprasījums pēc enerģētiskās kūdras – uzņēmums nodrošinājis 17 tūkstošus tonnu kurināmās kūdras siltumapgādes uzņēmumiem, ar ko var saražot 52 000 MWh enerģijas. Uzņēmuma apgrozījums pieaudzis par 35% un sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni – 26,6 miljonus eiro gada pirmajos desmit mēnešos, informē Anda Zakenfelde, “Laflora” sabiedrisko attiecību vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēc Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu dzīvojam jaunā realitātē, kurā būtisku lomu spēlē Latvijas enerģētiskā drošība un neatkarība. Mūsu pienākums ir palīdzēt valstij nodrošināt tādas pamatvajadzības kā siltums, tāpēc savu iespēju robežās palielinājām enerģētiskās kūdras ieguves apjomus. Kūdra vēsturiski ir bijis viens no plaši izmantotajiem Latvijas vietējiem energoresursiem, turklāt par salīdzinoši zemu cenu,” saka Uldis Ameriks, “Laflora” valdes priekšsēdētājs.

“Laflora” apgrozījums šī gada pirmajos desmit mēnešos sasniedzis 26,6 miljonus eiro, kas ir par 35% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā un ir augstākais uzņēmuma apgrozījums pastāvēšanas vēsturē. Skaidrojot apgrozījuma pieaugumu, Uldis Ameriks uzsver: “Šis gads iezīmē kūdras pieprasījuma kāpumu pasaules tirgos, kas ir ne tikai veselīgas pārtikas un mežsaimniecības pamats, bet tās nozīme ir neatsverama klimatneitralitātes kontekstā ar emisiju piesaisti augu izaudzēšanas stadijā. Savukārt apgrozījuma rādītāji atspoguļo modernizācijas rezultātus ieguves un ražošanas tehnoloģijās, kas saistīti ar investīcijām uzņēmuma attīstībā.”

Šīs sezonas investīcijas uzņēmuma attīstībā pārsniedz 1,1 miljonu eiro, kas ieguldīti kūdras ieguves infrastruktūras attīstībā, t.sk., jaunu ceļu izbūvē purvos un tehnikas iegādē, kā arī modernizējot “Laflora” kūdras pārstrādes ražotni ar robotizētiem un energoefektīviem risinājumiem. Ceļā uz uzņēmuma klimatneitralitātes sasniegšanu uzstādīti saules paneļi elektroenerģijas ražošanai pašpatēriņam, kā arī veikti un uzsākti zinātniski pētījumi jaunu kūdras produktu ražošanai un risinājumi purvu rekultivācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējais uzņēmuma eksporta apjoms šogad desmit mēnešos pieaudzis par 10% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Šobrīd tāpat kā citos sektoros eksportā notikušas likumsakarīgas svārstības. Ja vasaras sākumā Eiropas profesionālais stādaudzētāju tirgus uzrādīja netipisku pieprasījuma pieaugumu, tad rudenī tirgus sāka stagnēt, bažījoties par augošajām elektroenerģijas un siltumapgādes izmaksām siltumnīcās un iespējām turpināt ražošanu ziemas mēnešos, tādējādi samazinājās pieprasījums pēc dārzkopības kūdras. Tomēr uzņēmuma eksporta kritumu Eiropā līdzsvaro 30% eksporta palielinājums uz Āziju – Ķīnu, Koreju un Japānu. Kopumā “Laflora” eksportē kūdras produktus uz vairāk nekā 40 valstīm.

“Laflora” ir viens no lielākajiem kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, kas darbojas kopš 1995. gada. Uzņēmums kūdru iegūst trīs purvos – Jelgavas novada Kaigu un Drabiņu purvos, kā arī Augšdaugavas novada Nīcgales purvā – kopumā 1934 ha platībā. 2022.gada kūdras ieguves sezonas laikā nodarbināti 346 darbinieki. Kūdras ieguves sezona ilgst no aprīļa līdz oktobrim.

Foto: “Laflora” publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.