Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Latraps” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā palielinājies par 12%

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Latraps” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.jūlija līdz 2022.gada 30.jūnijam, strādāja ar 299,482 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kooperatīva peļņa auga par 22,3% un bija 3,724 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka peļņas pieaugums saistīts ar 2021.gadā ievākto graudaugu un rapšu tirdzniecību un tās vērtības būtisku pieaugumu, savukārt apgrozījuma izaugsme notikusi pateicoties augkopības izejvielu tirdzniecībai.

Kopumā pagājušajā finanšu gadā, pateicoties labvēlīgiem laika apstākļiem, kā arī riskus mazinošiem graudu pārdošanas pieejas principiem, kas ļāva uzlabot peļņas rādītājus, “Latraps” vadība ir gandarīta par sasniegtajiem rezultātiem.

Kooperatīva gada pārskats liecina, ka “Latraps” ieņēmumi no graudaugu, rapšu un pākšaugu pārdošanas pagājušajā finanšu gadā veidoja 190,505 miljonus eiro, ieņēmumi no augkopības ražošanas izejvielu pārdošanas bija 89,397 miljoni eiro, no gatavās produkcijas un materiālu pārdošanas – 14,117 miljoni eiro, bet ieņēmumi no kaltes pakalpojumu sniegšanas 2,415 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā kooperatīvs pagājušajā finanšu gadā guva 57,5% ieņēmumu, pārējās Eiropas Savienības valstīs – 28,5% no kopējiem ieņēmumiem, bet eksportā – 13,9%.

Vadības ziņojumā arī minēts, ka kooperatīvs sekmīgi noslēdzis 2022.gada ražas sezonu – pārdoti vairāk nekā 53% no “Latraps” biedru nodotajiem graudiem.

Vienlaikus kooperatīvā vadība ir pārliecināta par “Latraps” veiksmīgu turpmāko attīstību uz ilgtspēju orientētu un saprātīgu peļņu, turpinot attīstīt gan saimniecisko darbību, gan arī attīstot jau izveidotos vai iegādātos meitasuzņēmumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka “Latraps” apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.jūlija līdz 2021.gada 30.jūnijam, bija 267,264 miljoni eiro, kas ir par 1% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, vienlaikus kooperatīva peļņa bija 3,044 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš. 

Tāpat vēstīts, ka 2022.gada nogalē kooperatīvajai sabiedrībai “Latraps” pievienota lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Kuziks”.

“Latraps” reģistrēta 2000.gadā. 2022.gada beigās kooperatīvam bija vairāk nekā 1150 biedru.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.