Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latvijā audzis bezdarba līmenis

Latvijā janvāra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā decembra beigās, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada janvāra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 55 285 bezdarbnieki, kas ir par 1749 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 53 536 bezdarbnieki.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis janvāra beigās joprojām bija Rīgas reģionā – 4,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā – 13%, kas mēneša laikā ir kāpums par 0,2 procentpunktiem.

Janvārī visstraujāk starp reģioniem reģistrētā bezdarba līmenis audzis Kurzemē – par 0,3 procentpunktiem, mēneša beigās sasniedzot 6,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus Vidzemē reģistrētā bezdarba līmenis janvāra beigās bija 6,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet Zemgalē – 6,3%, kas salīdzinājumā ar decembra beigām ir pieaugums par 0,2 procentpunktiem.

Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis janvārī palielinājies par 0,2 procentpunktiem un mēneša beigās bija 4,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Pagājušā gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.