Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latvijā faktiskais bezdarba līmenis janvāra beigās sasniedza 7,6%

Latvijā faktiskais bezdarba līmenis šogad janvāra beigās bija 7,6%, kas ir salīdzinājumā ar decembra beigām ir par 0,1 procentpunktu vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sieviešu vidū bezdarba līmenis janvārī, tāpat kā decembrī, bija 7%, bet vīriešu vidū faktiskā bezdarba līmenis mēneša laikā pieaudzis par 0,3 procentpunktiem, sasniedzot 8,2%.

Vienlaikus statistikas pārvaldē norāda, ka Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis janvārī palielinājās par 0,2 procentpunktiem, mēneša beigās sasniedzot 6,9%.

Statistikas pārvaldē arī min, ka salīdzinājumā ar 2021.gada janvāri faktiskā bezdarba līmenis Latvijā ir samazinājies par 0,4 procentpunktiem, bet reģistrētā bezdarba līmenis gada laikā ir sarucis par 1,1 procentpunktu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada janvārī Latvijā bija 70,5 tūkstoši bezdarbnieku, kas ir par 1,3 tūkstošiem vairāk nekā decembrī, bet par 4,2 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā.

Šogad janvārī starp bezdarbniekiem 32,5 tūkstoši bija sievietes, bet 38 tūkstoši bija vīrieši. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir pieaudzis par tūkstoti, bet sieviešu – par 0,3 tūkstošiem.

“Pagājušā gada novembrī stājas spēkā prasība saskaņā ar kuru valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī privātajā sektorā nodarbinātie, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu Covid-19 izplatības risku, savus darba pienākumus varēja turpināt veikt tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, šādā veidā potenciāli palielinot bez darba palikušo personu skaitu,” atzīmē statistikas pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.