Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latvijā palielinās interese pēc “frigo” zemeņu stādiem

Latvijas tirgū būtiski pieaudzis pieprasījums pēc saldēto jeb “frigo” zemeņu stādiem, atzīst zīmola “Augusta zemenes” agronoms Guntars Dzērve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzērve norāda, ka “frigo” zemeņu stādi ir vienīgais stādu veids, ar kuru iespējams plānot ražu un nodrošināt ogas no maija vidus līdz novembrim, tā pagarinot zemeņu ražas sezonu. Uzņēmumā paredz, ka šogad pieprasījums pēc “frigo” zemeņu stādiem pieaugs par apmēram 25%.

“Pirmkārt, arvien vairāk šo stādu veidu izmanto tā saucamie lielie zemeņu audzētāji. Otrkārt, pieprasījums pieaudzis arī mazajiem audzētājiem,” norāda Dzērve piebilstot, ka stādu galvenā priekšrocība ir iespēja zemeņu ražu saņemt jau divu mēnešu laikā pēc iestādīšanas.

“Protams, mēs nevaram konkurēt ar audzētājiem no Grieķijas, kur ir vairāk gaismas un siltums. Taču arī Latvijā vairs nav jāgaida Līgo, lai sāktos zemeņu sezonu. Šobrīd pirmās vietējās zemenes ēdam jau maija vidū un turpinām ēst līdz pat novembrim,” stāsta “Augusta zemenes” saimnieks un agronoms Guntars Dzērve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gribi zemenes maijā, stādi martā

“Pērn iestādīto stādu skaits bija aptuveni 50 000 segtajā platībā, savukārt šogad plānojam apjomu palielināt par aptuveni 15%”, norāda agronoms.

“Jāņem vērā, ka lielie zemeņu audzētāji savu biznesu plāno vismaz gadu uz priekšu. Piemēram, šī gada ražu plānojām jau pērnā gada sākumā, pasūtot vajadzīgos frigo zemeņu stādus. Savukārt nākamo gadu sāksim plānot jau šī gada martā,” stāsta G. Dzērve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpēc, lai ēstu zemenes maijā, tās jāstāda martā siltumnīcās un par vēlamajām zemeņu šķirnēm jālemj jau ziemā. Protams, siltumnīcās laicīgi jāveic zināmi priekšdarbi, lai, sākoties pirmajām siltajām marta dienām, jau varētu sākt stādīšanas darbus.

Vienlaikus Dzērve informē, ka “Augusta zemeņu” stādiem siltumnīcās nav nepieciešama apkure un papildu apgaismojums, jo zemenes stāda marta vidū siltumnīcā, kur tās aug speciāli izbūvētos plauktos. 

“Protams, laistīšanai un ražas saglabāšanai būs jāpatērē elektroenerģija, tāpēc kopumā izmaksas ir augušas,” norāda Dzērve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maisos, podos, “plauktos”. Dārzā dobēs vai uz balkona

Frigo zemeņu stādi arvien lielāku popularitāti guvuši arī tā saucamo hobija audzētāju vidū. Pateicoties faktam, ka pēdējā gada laikā Latvijā pieejami speciāli stādīšanas maisi ar jau sagatavotu substrātu, zemeņu audzēšana kļuvusi vēl vienkāršāka.

“Paņem šādu speciālo maisu, nosacīti noliec dārza stūrī vai uzliec uz sagatavotām vagām, iestādi zemenes un gaidi ražu. Protams, ir jāmēslo, jālaista, jārūpējas. Jo tikai ar mīlestību un rūpēm lolotas zemenes būs īpaši saldas! Taču laika ekonomija, stādot šādos maisos, noteiktu būs,” “Augusta zemenes” agronoms G. Dzērve.

Foto: “Facebook”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.