Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lauksaimnieki gatavi pēc nedēļas protestēt Rīgā

Pirmdien, 5.februārī, Jelgavā un vēl 15 Latvijas pilsētās notiek lauksaimnieku protesti, kuros piedalās aptuveni 2000 lauksaimniecības tehnikas vienības un tūkstošiem lauksaimnieku, informē biedrība “Zemnieku saeima”. Protestu mērķis ir pievērst uzmanību problēmām lauksaimniecības nozarē Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda protestu koordinators Juris Lazdiņš, “Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājs, mērķis “izkustināt ledu” ir sasniegts, tomēr šobrīd par konkrētu prasību izpildi iztrūkst politiskās garantijas, kuras var sniegt tikai valdības vadītāja.

Lai protesti apstātos Latvijas reģionos un pēc nedēļas neturpinātos to II posms Rīgā, lauksaimnieki sagaida Ministru prezidentes Evikas Siliņas konkrētu atbildi par lauksaimnieku izvirzītajām prasībām un tālāku virsvadību nozares problēmu risināšanā. Kā norāda lauksaimnieki, lielākajā daļā no prasību pilnīgas izpildes vajadzīgs visas valdības atbalsts un politiskais gribasspēks.

Ar lauksaimniekiem ir runājis zemkopības ministrs Armands Krauze, šonedēļ plānota tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu, kā arī par nodokļu jautājumiem notiks saruna ar Finanšu ministrijas ierēdņiem. Taču dialoga ar valdības vadītāju nav, norāda protesta organizatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J. Lazdiņš skaidro, ka “Zemkopības ministrija ir paudusi apņēmību risināt jautājumus, kas ir ministrijas atbildībā, visbeidzot vairākiem darbiem piekrītot definēt konkrētus termiņus un atzīstot kļūdas, kas līdz šim būtiski traucēja lauksaimnieku ikdienu. Piemēram, esam vienisprātis, ka esošā atskaišu sistēma nestrādā. Vienlaikus esam saņēmuši nepārprotamu skaidrojumu, ka lauksaimnieku prasību pilnīga izpilde ir visas valdības spēkos premjeres Evikas Siliņas virsvadībā. Piemēram, Krievijas un Baltkrievijas pārtikas produktu tūlītējam importa aizliegumam bez pārejas perioda ir jāpiekrīt visai valdībai, līdzās konceptuālai vienprātībai skaidri definējot juridiskos un praktiskos soļus, kā tas tiks izdarīts. Plašākas nodokļu izmaiņas, tajā skaitā 5% PVN atgriešanu Latvijai raksturīgajiem dārzeņiem, augļiem un ogām nevar nodrošināt bez premjeres iesaistes. Arī par apdrošināšanas programmām ir nepieciešama visas valdības vienošanās.”

Par protestu II posmu, kas paredzēts Rīgā pēc nedēļas, 12. februārī, lauksaimnieki lems jau tuvākajā laikā.

Foto: Toms Norde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. С июня 2022 года Европейский союз (ЕС) провел либерализацию торговли для Украины, временно отменив импортные пошлины, квоты и правила торговой защиты на импорт из Украины. Это положение было введено для поддержки украинской экономики путем оказания помощи украинским производителям и экспортерам. В итоге это привело к некоторым неприятным последствиям для европейского бизнеса. Например, европейские фермеры бьют тревогу: большой объем украинской дешевой продукции, поступающий в Европу, исказил рынок.
    В январе в письме к президенту Еврокомиссии Урсуле фон дер Ляйен крупнейшие крестьянские организации Европы выразили серьезную обеспокоенность последствиями неограниченного импорта из Украины

    Взято с delfi.lv

    2
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.