Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lauksaimniekiem un zivsaimniekiem piemēros samazinātu NĪN

No šī gada samazinātu nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) piemēros lauksaimniekiem un zivsaimniekiem, paredz pērn septembrī Saeimā pieņemtie grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas paredzēts kā uzņēmējdarbības atbalsta princips, saskaņā ar kuru pašvaldība izmanto samazināto nodokļa likmi kā līdzekli savas teritorijas uzņēmēju vai noteiktu uzņēmējdarbības veidu konkurētspējas paaugstināšanai.

Pašvaldība var noteikt atvieglojumus atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām 90%, 70%, 50% vai 25% apmērā no nekustamā īpašuma nodokļa summas. To nodokļa maksātāju kategorijām, kuri ir saimnieciskās darbības veicēji, pašvaldības var piešķirt nodokļa atvieglojumus kā “de minimis” atbalstu, ievērojot Eiropas Komisijas 2013.gada 18.decembra regulas piemērošanu “de minimis” atbalstam lauksaimniecības nozarē un zvejniecības un akvakultūras nozarē. 

Ja šajās regulās noteiktais “de minimis” atbalsta apmērs tiek pārsniegts, pašvaldībai pirms nodokļa atvieglojuma piešķiršanas ir jāsaņem Eiropas Komisijas lēmums par “ad-hoc” atbalsta projekta atbilstību Līgumam par Eiropas Savienības darbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.