LBTU studentiem teicams sniegums „SELL Games – 2024”

No 17. līdz 19. maijam Kauņā, Birštonā un Ignalinā sacentās labākie studentu sportisti no Somijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, Itālijas, Vācijas, Slovākijas un Latvijas. Šī gada “SELL Games” Lietuvā pulcēja nedaudz vairāk nekā 1300 studentu no 7 valstīm, tai skaitā 14 studentus no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU). LBTU studenti no sacensībām pārveda mājās kopumā 4 medaļas – 2 zelta, 1 sudraba  un 1 bronzas.

Augstākā kaluma medaļas izcīnīja Meža un vides zinātņu fakultātes students Ilgvars Caune un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studente Una Diāna Veipāne. Pirmo zelta medaļu priekš LBTU izcīnīja Ilgvars Caune, kurš 18. maijā bija ātrākais orientēšanās sporta garajā distancē. Savukārt dažas stundas vēlāk Una Diāna Veipāne pievienoja vēl vienu zelta kaluma godalgu LBTU “krājkasē”, triumfējot šķēpmešanā sievietēm.

Sudraba godalgu ieguva iepriekš pieminētais Ilgvars Caune, kurš orientēšanās sporta sprinta distancē piekāpās tikai Lietuvas sāncensim Rokam Barauskam no Lietuvas Sporta universitātes.

Bronzas medaļu izcīnīja cits Meža un vides zinātņu fakultātes students Rojs Suveizda, kurš ar 12.63 metru tālu grūdienu izcīnīja trešo vietu lodes grūšanas sacensībās.

Jāpiemin, ka vairāki LBTU studenti palika soli aiz pjedestāla un ieguva ceturto vietu. Tā Rojam Suveizdam pietrūka dažu metru, lai izcīnītu bronzu diska mešanas sacensībās. Cita vieglatlēte Madara Ozoliņa spraigā cīņā ierindojās ceturtajā vietā 100 metru barjerskrējienā. Savukārt smagatlētikas un Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes students Kristiānam Paulam Krūmiņam pietrūka 22.5 kilogramiem, lai izcīnītu medaļu smagatlētikas sacensībās vīriešiem svaru kategorijā līdz 83 kilogramiem.

LBTU šajās starptautiskajās sacensībās pārstāvēja 14 studentu sportisti, bez pieminētajiem medaļniekiem un ceturto vietu ieguvējiem, augstskolas delegāciju veidoja – Emīls Stepiņš (3X3 basketbols), Klāvs Gailis (3X3 basketbols), Hardijs Veisbergs (3X3 basketbols), Rainers Barkāns (3X3 basketbols), Andrejs Bānis (vieglatlētika), Kristaps Vārna (vieglatlētika), Mārcis Jansons (orientēšanās sports), Matīss Timermanis (orientēšanās sports) un Renārs Sondors (peldēšana).

Nākamās „SELL spēles” notiks Somijā un tā būs 39. reize, kad tiks pulcēti vienuviet kopā labākie sportisti no Baltijas un citām valstīm.

*Nosaukumu “SELL spēles” veido četru rīkotājvalstu – Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas – pirmie burti valsts valodā (Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva), un sacensības ik gadu notiek kādā no šīm valstīm, piedaloties un pulcējot citu valstu studentu sportistus.