Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz 15.decembrim var atteikties no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa

Līdz 15.decembrim ieskaitot pašreiz jau reģistrētie saimnieciskās darbības veicēji, kas darbojas mikrouzņēmuma nodokļa režīmā, var paziņot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par savu lēmumu neturpināt darbību šajā režīmā 2022.gadā.

Līdz 15.decembrim ieskaitot pašreiz jau reģistrētie saimnieciskās darbības veicēji, kas darbojas mikrouzņēmuma nodokļa režīmā, var paziņot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par savu lēmumu neturpināt darbību šajā režīmā 2022.gadā, aģentūrai LETA pavēstīja VID pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To var izdarīt, iesniedzot iesniegumu VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Tas neatteicas mikrouzņēmuma nodokļa režīmu izmantojošām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību (SIA), jo saskaņā ar 2020.gada nogalē pieņemtajām izmaiņām Mikrouzņēmumu nodokļa likumā no 2022.gada 1.janvāri tās šo statusu zaudēs un automātiski kļūs par uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) maksātājām.

Pēc 2022.gada 1.janvāra mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusā, ja nav reģistrēts kā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs, bez izmaiņām varēs turpināt darboties individuālais komersants, individuālais uzņēmums, zemnieka vai zvejnieka saimniecība un fiziska persona, kas reģistrēta VID kā saimnieciskās darbības veicējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tie iedzīvotāji, kuri vēl tikai sāks savu saimniecisko darbību, varēs pieteikties mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusam uzņēmējdarbības uzsākšanas brīdī.

Plašāka informācija par mikrouzņēmuma nodokļa maksāšanas režīmu pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā “Privātpersonām/Saimnieciskās darbības veicēji/Mikrouzņēmumu nodoklis”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.