Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz janvāra vidum VID atteicis apgrozāmo līdzekļu granta piešķiršanu par 20,2% iesniegumu

Apgrozāmo līdzekļu granta piešķiršanai līdz 16.janvārim atteikti 2129 iesniegumi par 10,85 miljoniem eiro, kas ir 20,2% no kopējā grantu iesnieguma skaita un 11,9% no pieprasītās summas, teikts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informatīvajā ziņojumā, kas iesniegts valdībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā līdz 16.janvārim VID bija saņēmis 10 529 iesniegumus granta piešķiršanai.

Vairāk nekā pusei jeb 52,6% gadījumu par summu 8,147 miljoni eiro grants atteikts, jo apgrozījuma samazinājums nav saistīts ar saimnieciskās darbības ierobežojumiem.

Piemēram, atteikts uzņēmumiem, kas sniedz komunālos, teritorijas uzturēšanas un tīrīšanas pakalpojumus, tai skaitā patstāvīgiem klientiem – pašvaldības iestādēm, apgrozījuma samazinājums nav saistāms ar saimnieciskās darbības ierobežojumiem, jo uzņēmumu pakalpojumu sniegšana 2021.gada oktobrī nebija ierobežota.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 26,5% gadījumu par summu 184 410 eiro grants atteikts, jo uzņēmums 2021.gada brīvi izvēlētu trīs mēnešu laikā VID administrētos nodokļus vidēji mēnesī aprēķinājis mazāk nekā 200 eiro apmērā. 

Vairāk nekā puse šajā gadījumā atteikto iesniegumu jeb 50,6% (atteiktās summas īpatsvars 44,9%) ir no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids pēc saimniecisko darbību statistiskās klasifikācijas ir citi pakalpojumi (S), no kā lielākoties ir frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumi un fiziskās labsajūtas uzlabošanas pakalpojumi. Piemēram, tie ir mazie uzņēmumi un saimnieciskās darbības veicēji (fiziskās personas). Atbalstam pieprasītās summas ir no 60 eiro līdz 100 eiro, vidēji aprēķinātā nodokļu summa trīs mēnešu laikā ir no astoņiem eiro līdz 20 eiro.

Vēl 9,1% gadījumu jeb 193 iesniegumos par summu 740 610 eiro grants atteikts, jo nav pieļaujamās summas atbalstam apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai, ņemot vērā ierobežojumu. Proti, uzņēmuma kopējais atbalsta mēnesī saņemtais atbalsts kopā ar uzņēmuma apgrozījumu atbalsta mēnesī nevar pārsniegt 90% no uzņēmuma vidējā atbalsta references periodā – attiecīgi 2021.gada vai 2019.gada jūlijā, augustā, septembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 4,3% gadījumu par summu 32 540 eiro grants atteikts, jo uzņēmums iepriekšējo sešu mēnešu laikā vai 2019.gada brīvi izvēlētu sešu mēnešu laikā vidēji mēnesī aprēķinājis nodokļus mazāk nekā 200 eiro.

Gandrīz puse šajā gadījumā atteikto iesniegumu jeb 47,6% (atteiktās summas īpatsvars 42,4%) ir no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids pēc saimniecisko darbību statistiskās klasifikācijas ir citi pakalpojumi (S), no kā lielākoties ir frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumi un fiziskās labsajūtas uzlabošanas pakalpojumi. Atbalstam pieprasītās summas ir no 60 eiro līdz 380 eiro, vidēji aprēķinātā nodokļu summa sešu mēnešu laikā – no astoņiem eiro līdz 180 eiro.

Savukārt vēl 2,4% gadījumu par summu 368 820 eiro grants atteikts, jo uzņēmumam iesnieguma iesniegšanas dienā ir VID administrēto nodokļu (nodevu) parādi, kas kopsummā pārsniedz 1000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.