Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lieldienās mediķi aicina padomāt par drošību un pārbaudīt šūpoļu konstrukciju izturību

Lieldienu pastaiga Jelgavas Pils parkā 2019. gada 21. aprīlī

Lai Lieldienu šūpošanās būtu droša, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina cilvēkus atcerēties par drošību un pārbaudīt šūpoļu konstrukciju izturību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc NMPD Sabiedrisko attiecību pārstāves Ilzes Upītes teiktā, ārkārtējās situācijas pārtraukšana valstī un ierobežojumu mīkstināšana varētu rosināt iedzīvotājus Lieldienas šogad svinēt plašāk un aktīvāk, nekā tas bija iespējams iepriekšējo divu gadu laikā.

Tādēļ NMPD aicina pirms svētkiem pārliecināties par savu piemājas šūpoļu konstrukciju izturību pēc ziemas sezonas, savukārt svētku laikā neļaut maziem bērniem šūpoties bez pieaugušo klātbūtnes un sekot, lai bērns šūpošanās laikā turētos pie šūpolēm.

Tāpat NMPD aicina neļaut bērniem tuvoties šūpolēm, ja tajās kāds jau šūpojas, jo īpaši ja tās ir koka vai dzelzs konstrukcijas, kā ari atgādina, ka šūpoles domātas, lai tajās šūpotos, nevis lai no tām pēc uzšūpošanās augstumā izlēktu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, ja svētki tiks svinēti ārpus mājas, NMPD iesaka vienmēr noskaidrot precīzu atrašanās adresi vai vietu, īpaši, ja ciemošanās notiks mazāk zināmā vietu vai izbrauksi pie dabas. Tas nepieciešams, lai varētu dispečeriem labāk izskaidrot savu atrašanās vietu, ja būs vajadzīga dienestu palīdzība.

Tāpat ir jāatceras par piesardzību, rīkojoties ar grilu vai iekurot ugunskuru. NMPD aicina neļaut bērniem spēlēties grila vai ugunskura tuvumā, lai pasargātu no apdegumu traumām, un neatstāj atvērtu degmaisījuma pudeli viņiem brīvi pieejamā vietā. Ja degmaisījumu iedzers bērns, tas var apdraudēt viņa dzīvību.

NMPD atgādina, ka svētkos un brīvdienās visu diennakti mediķa padomus nelielu traumu, pēkšņu saslimšanu vai hronisku slimību saasinājuma gadījumos var saņemt, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju par ārstniecības iestādēm, kurās saņemt medicīnisko palīdzību, var uzzināt Nacionālajā veselības dienestā (NVD) – http://www.vmnvd.gov.lv/lv/kur-sanemt-medicinisko-palidzibu

Steidzamos gadījumos medicīnisku palīdzību ir iespēja saņemt arī dodoties pašam uz ārstniecības iestādi – pie dežūrārsta vai uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu.

NMPD aicina katru iedzīvotāju jau šobrīd noskaidrot tuvākās medicīniskās palīdzības saņemšanas vietas un izvērtēt, kādā veidā un ar kā palīdzību varēsiet nokļūt līdz ārstniecības iestādei vienkāršākās, bet steidzamās veselības situācijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja trauma vai pēkšņa saslimšana apdraud dzīvību, neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt, zvanot pa ārkārtas tālruni 113.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.