Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Lursoft”: Janvārī jaunreģistrēto uzņēmumu ir vairāk nekā likvidēto

Šī gada janvārī reģistrēti 833 jauni uzņēmumi, bet likvidēti 795 uzņēmumi, un pēc ilgāka pārtraukuma jaunreģistrēto uzņēmumu atkal ir vairāk nekā likvidēto, liecina “Lursoft” pētījuma dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī jaunreģistrēto uzņēmumu pārsvars pār likvidētajiem janvārī nav liels, šāda pozitīva dinamika pēdējo reizi reģistrēta vien pirms vairākiem mēnešiem – 2022.gada augustā, kad reģistrēti 775 jauni uzņēmumi, bet 760 likvidēti uzņēmumi.

“Lursoft” norāda, ka aizvadītajā mēnesī reģistrēts ievērojami vairāk jaunu uzņēmumu nekā, piemēram, 2021.gada janvārī (650 uzņēmumi), kā arī vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā (715 uzņēmumi). Vienlaikus, neskatoties uz lielāku jauno uzņēmumu kopējo skaitu, to pamatkapitāls bijis mazāks. “Lursoft” izpētījis, ka, piemēram, pērn janvārī reģistrēto uzņēmumu kopējais pamatkapitāls bija 3,78 miljoni eiro, kamēr šogad gada pirmajā mēnesī – 1,87 miljoni eiro.

“Lursoft” dati rāda, ka 87,9% no visiem janvārī reģistrētajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA), bet vēl 10,8% – individuālie komersanti. Pagājušajā mēnesī jauni uzņēmumi reģistrēti gandrīz visu pašvaldību teritorijās, izņēmums bijis vien Varakļānu novads. Šajā pašvaldībā šī gada pirmajā mēnesī nav reģistrēts neviens jauns uzņēmums, tāpat arī nav likvidēts neviens no esošajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lursoft” dati rāda, ka 64,4% no visām aizvadītajā mēnesī reģistrētajām SIA ir ar pamatkapitālu, kas mazāks par 2800 eiro, savukārt 180 SIA pamatkapitāls ir tikai viens eiro.

Janvārī Rīgā reģistrēti 395 uzņēmumi, Mārupes novadā – 32 uzņēmumi, Ogres novadā – 29 uzņēmumi, Jūrmalā 28 uzņēmumi, bet Liepājā – 23 uzņēmumi.

“Lursoft” izpētījis, ka vismaz 10 000 eiro liels reģistrētais pamatkapitāls ir 16 no janvārī reģistrētajiem uzņēmumiem, to vidū līderi ar 370 000 eiro pamatkapitālu ir divi uzņēmumi – SIA “Vaidelotes 14” un SIA “Aveluk īpašumi”. Abi uzņēmumi ir vietējā kapitāla.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vaidelotes 14” dalībnieku sarakstā atrodamas 14 personas, no kurām lielākie kapitāldaļu turētāji ir SIA “Nord Project” (29,7%), SIA “Riga Norge” (25,7%) un SIA “BK 1” (29,7%). Pārējie kapitāldaļu turētāji lielākoties ir fiziskas personas, kuras “Vaidelotes 14” atlikušās daļas savstarpēji sadala vienādās daļās. Uzņēmums reģistrēts Rīgā, Gaiļezera ielā 8, kur atrodas tirdzniecības centrs “Gaiļezers”. “Lursoft” norāda, ka šajā adresē reģistrēts arī viens no “Vaidelote 14” līdzīpašniekiem “BK 1”, kuram vēl bez janvārī reģistrētā “Vaidelote 14” pieder daļas arī nekustamo īpašumu jomā strādājošajā uzņēmumā SIA “BK Imanta”.

Otrs lielākais janvārī reģistrētais uzņēmums “Aveluk īpašumi” pieder nodarbinātības aģentūru jomā strādājošajam SIA “Aveluk Grupa”, kura vienīgā kapitāldaļu turētāja, savukārt, ir Kristīne Kuļeva.

Arī trešais lielākais janvārī reģistrētais uzņēmums SIA “RR Investments”, kura pamatkapitālu veido 50 000 eiro, ir vietējā kapitāla. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Renārs Rūsis, kurš savulaik ieņēmis amatus gan “Swedbank”, gan AS “Kredītinformācijas birojs”. Šobrīd uzņēmējs amatu ieņem vien jaunreģistrētā “RR Investment” valdē, kur ir vienīgā amatpersona.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārvalstu kapitāls reģistrēts 12,5% no visiem jaunajiem uzņēmumiem janvārī. “Lursoft” informē, ka, analizējot datus par ārvalstniekiem, kuri janvārī Latvijā reģistrējuši jaunus uzņēmumus, redzams, ka janvārī pēc jaunreģistrēto uzņēmumu skaita priekšplānā izvirzījusies Ukraina. “Lursoft” pētījuma dati parāda, ka personas no Ukrainas aizvadītajā mēnesī Latvijā reģistrējušas 16 jaunus uzņēmumus. No tiem 12 ir SIA, bet pārējie četri – individuālie komersanti. 

Lielākais pagājušajā mēnesī reģistrētais ukraiņu kapitāla uzņēmums ir SIA “OBP”, kura kopējais pamatkapitāls ir 4000 eiro. No tiem 3000 eiro ieguldījusi Darja Olevinska no Ukrainas, bet 1000 eiro – Andrejs Bujukjans no Armēnijas. Uzņēmums reģistrēts Jūrmalā kādā adresē, kurā savulaik jau atradies informācijas tehnoloģiju sektorā strādājošais SIA “OBP.LV”, kas visu laika posmu no tā reģistrācijas 2013.gadā līdz pat likvidācijai 2020.gada beigās piederējis iepriekšminētajai uzņēmējai no Ukrainas.

Otrs lielākais ārvalstu ieguldītājs janvārī reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālos bijusi Indija. “Lursoft” dati rāda, ka pagājušajā mēnesī reģistrēti 10 uzņēmumi, kuru kapitāldaļu turētāju vidū ir personas no Indijas. Divos gadījumos kapitāldaļu turētājam jau iepriekš piederējušas daļas Latvijas uzņēmumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lursoft” apkopotie statistikas dati rāda, ka personas no Indijas Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos šobrīd ieguldījušas 1,8 miljonus eiro. Tiesa, pēdējos divos gados izņemto ieguldījumu apjoms bijis lielāks nekā ieguldīto. Visapjomīgākie ieguldījumi no Indijas reģistrēti farmaceitisko izstrādājumu vairumtirdzniecības uzņēmumu pamatkapitālos (545 300 eiro), aiz kuriem seko interneta portālu darbība (254 000 eiro).

Desmit lielākie janvārī reģistrētie uzņēmumi bija “Vaidelotes 14” ar 370 000 eiro pamatkapitālu, “Aveluk īpašumi” ar 370 000 eiro pamatkapitālu, “RR Investments” ar 50 000 eiro pamatkapitālu, AS “Art Invest” ar 35 000 eiro pamatkapitālu, SIA “Merko būve” ar 25 000 eiro pamatkapitālu, SIA “Globtel Latvia” ar 25 000 eiro pamatkapitālu, SIA “Witt Baltic” ar 20 000 eiro pamatkapitālu, SIA “IntarsAuto” ar 15 000 eiro pamatkapitālu, SIA “HWCA” ar 15 000 eiro pamatkapitālu un SIA “Moller Auto Insurance Services” ar 15 000 eiro pamatkapitālu.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.