Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mājdzīvniekus Lauksaimniecības datu centra datubāzē turpmāk varēs reģistrēt tikai veterinārārsts

Mājdzīvniekus Lauksaimniecības datu centra reģistra datubāzē turpmāk varēs reģistrēt tikai praktizējošs veterinārārsts, paredz otrdien valdībā atbalstītie noteikumi par mājas jeb istabas dzīvnieku reģistrācijas kārtību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašreiz mājdzīvnieku reģistrācijas kārtība paredz, ka praktizējošs veterinārārsts mājdzīvnieku apzīmē ar mikroshēmu un izsniedz dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību, savukārt dzīvnieku datu centra mājdzīvnieku datubāzē var reģistrēt pie praktizējoša veterinārārsta, vietējā pašvaldībā, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu “latvija.lv”, kā arī vēršoties datu centra reģionālajos klientu apkalpošanas centros vai izmantojot datu centra tīmekļvietnē pieejamo e-pakalpojumu “Reģistrēt mājas (istabas) dzīvnieku”.

Zemkopības ministrijā skaidro, ka, normatīvos paredzot tik plašas dzīvnieku reģistrēšanas iespējas, dzīvnieku īpašniekiem tika dota brīva izvēle, kā reģistrēt dzīvniekus, tāpēc bieži dzīvnieki netiek reģistrēti vispār. Tam ir dažādi iemesli, piemēram, aizmāršība, cilvēku neizpratne, kā arī nezināšana par to, ka dzīvnieka apzīmēšana ar mikroshēmu vēl nenozīmē dzīvnieka reģistrāciju datubāzē. Ministrijā uzsver, ka dzīvnieku apzīmējot ar mikroshēmu, bet nereģistrējot, netiek sasniegts izvirzītais mērķis – reģistrēt visus suņus, tādēļ dzīvnieka apzīmēšanai un reģistrēšanai ir jābūt vienotam procesam, lai izslēgtu varbūtību, ka dzīvnieka īpašnieks savu dzīvnieku nereģistrē datubāzē.

Īpaši svarīgi ir nodrošināt suņu reģistrāciju datubāzē, jo tas ir dzīvnieka īpašnieka pienākums un obligāta prasība atbilstoši Veterinārmedicīnas likumam. Suņu obligātā reģistrācija valstī tika ieviesta no 2017.gada, lai samazinātu klaiņojošo dzīvnieku skaitu, tā palielinot sabiedrības drošību un dzīvnieku īpašnieku atbildību par savu dzīvnieku. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt kaķu un mājas (istabas) sesku reģistrācija arī turpmāk būs brīvprātīga, bet tā atvieglos dzīvnieka īpašnieka iespējas ātrāk atrast savu dzīvnieku, ja tas noklīdis.

Noteikumu projekts neparedz būtiskas izmaiņas datubāzes funkcionalitātē. Tiks samazināts tikai to personu loks, kuras reģistrēs mājdzīvnieku datubāzē.

Zemkopības ministrijā arī skaidro, ka informācijai par datubāzē reģistrētu mājdzīvnieku un tā īpašnieku vienmēr ir jābūt patiesai un aktuālai, lai to varētu praktiski izmantot pēc nepieciešamības, piemēram, dzīvnieka pazušanas gadījumā vai dzīvniekam nokļūstot patversmē, tāpēc noteikumos paredzēta kārtība, kādā aktualizēt informāciju datubāzē par dzīvnieku un tā īpašnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim notikumus ar dzīvnieku bija iespējams reģistrēt pie praktizējoša veterinārārsta, pašvaldībā, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu “latvija.lv”, vēršoties datu centra reģionālajos klientu apkalpošanas centros vai izmantojot datu centra tīmekļvietnē pieejamo e-pakalpojumu. Noteikumi paredz, ka notikumus ar dzīvnieku varēs reģistrēt visos iepriekšminētajos veidos, kā arī valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, jo svarīgi ir nodrošināt iespējami plašu pakalpojumu klāstu, lai maksimāli tiktu reģistrēti visi notikumi ar dzīvnieku.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.