Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Margaritas aizrakstītais plānotājs jeb Kamēr vari, tikmēr dari

Margaritai Kaltiginai, kā viņa pati saka, ir bez divdesmit pieci simts. Tomēr par viņas plānotāju, kurā brīvas vietas praktiski nav, klīst teju nostāsti. Viņa mazliet vēl māca vācu valodu, spēlē klavieres, auž, dejo divos kolektīvos, apmeklē Senioru universitāti, pašmācās franču un ķīniešu valodu, rosās pa puķu dārzu un vēl, un vēl. Pati gan par sevi smej, ka nu jau esot kā tāda “šļūtene”, kas neko nedarot, jo, paskatoties atpakaļ, nevar ne nobrīnīties, cik aktīva bijusi.
Slavenais plānotājs jeb blociņš pašlaik gan esot patukšāks. Divi deju pasākumi pēc kārtas (atkal smej Margarita) večām (dejotājām – aut.) esot bijis mazliet par intensīvu. Bet, ja palūkojas gada griezumā, tieši vasarā blociņš visraibākais no ierakstiem. “Vasarā viskautkur gribas. Ja ir jauda un laiks, tad var,” atzīst Margarita.
Jautāta, cik šobrīd viņai ir vaļasprieku, Margarita apcerīgi stāsta, ka viņai vienmēr ir paticis skaistums. Visādā veidā – vizuālais, audiālais, tekstuālais. Patīk gleznas, mūzika. Arī vienai no saviem hobijiem – klavierspēlei – pievērsās tāpēc, ka patika.
“Man arī tā gribējās”
Spēlēt klavieres Margarita sāka tikai, kad aizgāja pensijā. Mazmeitiņai tolaik bija kādi 10 gadi, un viņa studijā mācījās klavierspēli. Kad Margarita dzirdēja mazmeitu spēlējam kādā koncertā, klavieru skanējums viņu burtiski apbūra. “Mazmeitiņa tik skaisti spēlēja, es nevarēju – man arī tā gribējās,” viņa atminas. Nekad iepriekš to nebija darījusi. Kaut kad vidusskolā bija nedaudz spēlēts akordeons.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.