Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mediķi jelgavnieces aicina uz sarunu par krūšu veselību

6. oktobrī pulksten 15 Jelgavas novada domes zālē Pasta ielā 37 jelgavnieces aicinātas piedalīties sarunā ar mediķiem par sieviešu krūšu veselību un savlaicīgu veselības pārbaužu nozīmīgumu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krūts vēža pārbaudei (ar mamogrāfijas metodi) sievietēm vecumā no 50 līdz 68 gadiem reizi divos gados uz deklarēto dzīvesvietas adresi tiek nosūtīta vēstule ar aicinājumu veikt valsts apmaksātu krūšu veselības pārbaudi. Statistika liecina, ka tikai trešdaļa Jelgavas sieviešu regulāri izmanto šo iespēju. 2021. gadā pilsētā tika nosūtīti 3785 uzaicinājumi, bet pārbaudes veica 1188 sievietes, šogad sešos mēnešos nosūtītas 1310 uzaicinājuma vēstules, bet izmeklējumus veica 541 sieviete. 

“Valsts izmeklējumus apmaksā konkrētas vecumu grupas sievietēm, bet tikpat svarīgi sekot līdzi savai veselībai ir ikvienai sievietei. Mūsu pilsētā gan Jelgavas slimnīcā, gan poliklīnikā ir pieejamas jaunākās paaudzes medicīnas iekārtas, lai mamogrāfijas izmeklējumus kvalitatīvi varētu veikt tuvu savai dzīvesvietai. Es aicinu jelgavnieces motivēt vienai otru un izmantot šo iespēju, jo tikai laicīga diagnostika spēj glābt dzīvību,” aicinot ikviena vecuma jelgavnieces uz sarunu 6. oktobrī, uzsver Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece sociālo lietu, veselības aizsardzības, kultūras, izglītības un sporta jautājumu programmā Rita Vectirāne.

Pasākumā ar savu profesionālo pieredzi par sieviešu krūšu veselību dalīsies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mamologs Egīls Purmalis un ģimenes ārste Indra Alksne. Tāpat tikšanās laikā būs iespēja saņemt speciālistu konsultācijas un uzdot jautājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai rūpētos par savu veselību, aicinu ikvienu jelgavnieci izmanot šo iespēju,” uzsver R.Vectirāne.

Pasākuma laikā Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļas speciālistes cienās ar veselības kokteiļiem un iepazīstinās ar recepti tā vieglai pagatavošanai mājās.

Pasākuma programma:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 15 – Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieces Ritas Vectirānes, Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietnieces Ilzes Vītolas un Nacionālā veselības dienesta Zemgales reģiona vadītāja Vainara Klova uzrunas.

No pulksten 15.15 līdz 15.45 – Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas onkologa ķirurga Dr. Egīla Purmaļa lekcija.

No pulksten 15.45 līdz 16.15 – sievietes, mammas un ģimenes ārstes Dr. Indras Alksnes lekcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 16.15 līdz 16.30 – SIA “Arbor Medical Korporācija” pārstāvis Dāvis Zalmans stāstīs par mamogrāfijas iespējām Jelgavas poliklīnikā.

No pulksten 16.30 līdz 17 – biedrības “Vita” vadītājas Irinas Janumas lekcija.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.