Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Meitene no Taizemes: “Man patīk Jelgavā!”

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā pavasara semestrī 11. soc. klasē mācījās Vithida – meitene no Taizemes. Viņa izmantoja AFS izglītības programmas piedāvāto iespēju vidusskolēniem braukt apmaiņas projektā un iegūt jaunu pieredzi pilnīgi svešā valstī, dzīvot viesģimenē un iepazīt citu kultūru un izglītības sistēmu.
Ierodoties ciemos uz sarunu pie Austras Brences, kura ir kļuvusi par viesmammu nu jau trešajai mācību apmaiņas skolniecei, atklājās, ka mājās ir ne tikai saimniece un Vithida, bet arī Vithidas draudzene no Taizemes Danaja, kura arī pavadīja semestri Latvijā, dzīvoja Salaspilī un mācījās Ogres Valsts ģimnāzijas 11. klasē. Piesēdāmies pie saimes galda un aprunājāmies par pusgada laika periodu, kas pavadīts Latvijā.
Kāpēc tieši Latvija?
Runājot par iemesliem, kāpēc apmaiņas semestri Vithida izvēlējusies tieši Latviju, meitene atklāj, ka bijusi ļoti ieinteresēta iepazīt kultūru, kas ir pilnīgi atšķirīga no dzimtenes. Pirms ierašanās šeit viņa daudz nezināja par Latviju, bet tagad ir ļoti apmierināta ar savu izvēli, jo Austra rūpīgi gādājusi, lai meitenei būtu iespēja apskatīt un iepazīt lielākās pilsētas – Vithida min Rīgu, Bausku, Dobeli, Jūrmalu, Liepāju, Ventspili, Tukumu, Talsus, Salaspili, Ogri, Cēsis un atklāj, ka visvairāk patikusi Ventspils, jo pilsēta meiteni pārsteigusi ar oriģinālajām lielizmēra govju skulptūrām un plašo pludmali. Viņa uzskata, ka Latvijas daba ir īpaši skaista un priecājas par tās daudzveidību un nepastarpināto klātesamību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.