Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Miezītes bibliotēkā notiks lasījumi par Latvijas brīvības cīņām

Valsts svētku nedēļā, 16. novembrī pulksten 14, Miezītes bibliotēka aicina uz tematisku pasākumu “Latvijas brīvības cīņas”, kurā ar lasījumiem uzstāsies vēstures un valsts aizsardzības nozares pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai kopīgi veidotu valsts nākotni, mums ir jāzina pagātne. Šis pasākums ir iespēja pilnveidot savas zināšanas un gūt ieskatu par sarežģītu un vienlaikus liktenīgu valsts vēstures periodu, kurš Latvijai nodrošinājis neatkarības iegūšanu,” stāsta Miezītes bibliotēkas vadītāja Liene Vespere, uzrunājot pasākumam dažāda vecuma dalībniekus.

Pasākuma ieskaņā apmeklētājus uzrunās Zemessardzes veterānu priekšnieks Valentīns Toleiķis un notiks Zemessardzes kapelāna Jāņa Erno aizlūgums. Turpinājumā par Latvijas brīvības cīņām stāstīs Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktores vietnieks Aldis Barševskis, par Latvijas kara ordeņa tēmu runās Izdzīvošanas skolas kursants Toms Blučs, bet ar informāciju Latvijas patriotiskajām organizācijām iepazīstinās zemessardzes veterāns, virsseržants Ilgars Puškevics. Uzrunājot klātesošos, par Latvijas Nacionālās armijas lomu stāstīs zemessardzes virsseržants Ēriks Grinevics, bet par palīdzību Brīvības cīnītājiem – zemessargs Andris Lelis.

Par pasākuma muzikālo pavadījumu rūpēsies Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona ansamblis “Junda” un tās vadītājs Lauris Rudzītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat par godu valsts svētkiem, līdz novembra beigām Miezītes bibliotēkā Dobeles šosejā 100A skatāma Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja izstāde par bermontiādi Latvijā un Jelgavā.

Ieeja pasākuma bez maksas un bez iepriekšējās pieteikšanās.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: Miezītes bibliotēka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.