Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ministrs pozitīvi vērtē zirņu proteīna ražotnes projektu

Foto: Finanšu ministrija

Apskatot ražotnes un iepazīstoties ar uzņēmuma attīstības plāniem, 27. maijā finanšu ministrs Jānis Reirs Jelgavas novada Elejas pagastā tikās ar lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” pārstāvjiem, “Ziņām” apliecina ministra pārstāve Mudrīte Grundule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finanšu ministrs J.Reirs atzīst: ““Latraps” ir ietekmīgs nacionālā kapitāla uzņēmums. Tā darbība gan lauksaimnieku interešu pārstāvēšanā un kooperatīva dalībnieku labklājības celšanā, gan arī inovāciju ieviešanā un vienlaikus tradicionālo zemkopības vērtību saglabāšanā ir Latvijai nozīmīga vērtība. Uzņēmumam ir ambiciozi un tālejoši plāni. Mums jādomā, kā valsts var stimulēt to īstenošanu, un pastāvīgi jāseko, lai birokrātiski šķēršļi un neizdarības neaizkavē attīstību. Īpaši interesants ir zirņu proteīna rūpnīcas būvniecības projekts, kas ir daļa no mūsu industriālās stratēģijas.”

Ministrs ar “Latraps” pārstāvjiem Robertu Strīpnieku un Mārtiņu Felsu pārrunāja šī brīža izaicinājumus nozarē un apsprieda attīstības un kapitāla pieejamību uzņēmējdarbības projektiem ar augstu pievienoto vērtību, kā arī pārrunāja situāciju Latvijas un globālajā pārtikas tirgū un pārtikas pieejamības jomā.

J.Reirs iepazinās arī ar “Latraps” un “ASNS Ingredient” zirņu proteīna ražotnes projektu. Zirņu proteīna ražotnes izveide sniegtu ne tikai ekonomisku efektu – ienākumus Latvijas zemniekiem, uzņēmumam un valstij –, bet arī risinātu pasaules pārtikas nozares izaicinājumus un pavērtu inovāciju iespējas nākotnes superpārtikas produktu izstrādē LLU zinātniekiem, kā arī veicinātu videi draudzīgāku un ilgtspējīgāku saimniekošanu.

Foto: Finanšu ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.