Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nākamgad būs zināms tiesas spriedums par “Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes” darbības izbeigšanu

Vidzemes apgabaltiesā 2023.gada 20.janvārī būs pieejams nolēmums bijušā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera lietā par reliģiskās organizācijas “Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze” darbības izbeigšanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prokuratūra iesniegusi protestu par pirmās instances tiesas spriedumu. Tiesas spriedums pārsūdzēts, jo lietā nepareizi konstatēti fakti un nepareizi novērtēti pierādījumi, nav vērtēti visi pierādījumi, sniegts nepareizs lietas apstākļu juridiskais novērtējums.

Vidzemes rajona tiesa Cēsīs 26.augustā noraidīja bijušā Latvijas ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera prasību pret reliģisko organizāciju “Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze” par tās darbības izbeigšanu, bet vienlaikus tiesa draudzei izteica brīdinājumu.

Lietas izskatīšanas laikā tiesa, veicot draudzes darbības izvērtēšanu, guva pārliecību, ka pēc notikušā – jaunas sievietes un viņas jaundzimušā nāves mājdzemdībās – draudzē vairākkārt uzsvērts un mudināts draudzes locekļiem apmeklēt ģimenes ārstu, kā arī grūtniecēm stāties uzskaitē un sekot līdzi savam veselības stāvoklim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to tiesa lēma, ka saskaņā ar Reliģisko organizāciju likuma 18.panta piektās daļas noteikumiem draudzei izsakāms brīdinājums, neizbeidzot tās darbību.

Vidzemes rajona tiesas tiesnese Daina Ročāne uzsvērusi, ka tiesa uzskata, ka izteiktajam brīdinājumam ir pietiekami preventīvs raksturs, lai turpmāk draudzes vadība rūpīgāk pildītu savus pienākumus un atbilstoši statūtiem nepieļautu jebkādu draudzes locekļiem uzspiestu darbību, kas ir pretēja viņu brīvai gribai un kas būtu pretēja Satversmei un citiem likumiem. Izsakot brīdinājumu, tiesa ņēma vērā arī to, ka saskaņā ar Satversmes panta noteikumiem ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību.

Likvidējot draudzi, 95 draudzes locekļiem tiktu liegta iespēja turpināt reliģiskās izpausmes formas, piedalīties viņiem nozīmīgās reliģiskās ceremonijās, svētkos un rituālos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesas ieskatā draudzes likvidācija nebūtu samērīga ar 95 draudzes locekļu tiesībām uz reliģiskās pārliecības brīvību.

Foto: no arhīva

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Komentāri (1)

  1. Nē, nu glauns lēmums – pabrīdināsim… Ja cilvēks nogalina kādu, viņu arī pabrīdina?
   Tie 95 sektas locekļi ir tiesīgi atrast citu sektu, kuru daudzums papildus baznīcām un klosteriem ir kolosāls. Savukārt šāda lēmuma vērtība būs ievērojama, jo pārējie sektanti zinās, ka ieslīgšana vājprātā draud ar sekām.
   Ir jāspēj nodalīt reliģiskā brīvība no plānprātīgo pulciņiem! Šķiet ka šeit nedaudz ož pēc sarunātiem darījumiem.

   4
   1
  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.