Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No 24. līdz 28. aprīlim – Digitālā nedēļa

Lai iedzīvotājus bezmaksas pasākumos mudinātu apgūt vai uzlabot digitālās prasmes, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar partneriem jau 14. reizi rīkos Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā. Dažādas aktivitātes notiks arī Jelgavā, un tām iepriekš jāpiesakās. Tāpat jelgavnieki varēs piedalīties tiešsaistes pasākumos citviet Latvijā un Eiropā, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta sadarbībā ar Eiropas kampaņu “ALL Digital Weeks 2023”, un tā šogad notiks no 17. aprīļa līdz 7. maijam, aicinot sabiedrību iesaistīties konkursos un praktiski izmēģināt digitālo prasmju pašnovērtēšanas testus, kā arī apgūt jaunas iemaņas tiešsaistes pasākumos.

Latvijā, tostarp Jelgavā, Digitālās nedēļas pasākumi notiks no 24. līdz 28. aprīlim. Jelgavā tos koordinē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC), kas ar sadarbības partneriem – Jelgavas Pilsētas bibliotēku un tās filiālēm, Jelgavas tehnikumu, pašvaldības iestādi “Jelgavas Digitālais centrs” – sagatavojis Digitālās nedēļas piedāvājumu. ZRKAC Izglītības attīstības nodaļas vadītāja Vēsma Cielava stāsta, ka Digitālajā nedēļā Jelgavā paredzēts 21 pasākuma, kuros iedzīvotāji varēs apgūt jaunas digitālās prasmes vai uzlabot esošās, lai nostiprinātu zināšanas. Pasākumi paredzēti dažāda vecuma iedzīvotājiem – no skolēniem līdz pat senioriem.

“Digitālās nedēļas pasākumos aicinām iesaistīties arī pilsētas uzņēmējus un piedāvājam tikšanos ar Civilās aviācijas aģentūras pārstāvi, lai runātu par drošību un to, kas jāievēro, veicot lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem jeb droniem. Tāpat uzņēmējiem paredzēta tikšanās ar “Lursoft” pārstāvi, lai gūtu praktiskus padomus, kā caur datubāzi izzināt savus klientus, tāpat būs iespēja iepazīt pašvaldības iestādi “Jelgavas Digitālais centrs”, uzzināt par tā iespējām un attīstības perspektīvām,” stāsta V.Cielava, uzsverot, ka visi uzņēmējiem paredzētie pasākumi notiks tiešsaistē, lai tajos varētu piedalīties pēc iespējas plašāka auditorija. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Digitālās nedēļas pasākumi pieskaņoti šādām tēmām: digitālās prasmes nodarbinātībai un pārkvalificēšanai; digitālās prasmes visiem, tostarp dzimumu atšķirības mazināšanai; Eiropas digitālo kompetenču ietvars un digitālo prasmju sertifikācija; kiberdrošība un drošība internetā; nozaru digitālās prasmes (bibliotēku, transporta, veselības utt.); digitālās prasmes ilgtspējai un zaļākai Eiropai; digitālo mediju lietotprasme.

Visi Digitālās nedēļas pasākumi ir bez maksas. Daļa no tiem notiks tiešsaistē, daļa – klātienē, taču visiem pasākumiem obligāti iepriekš jāreģistrējas.

Jāpiebilst, ka virkne Digitālās nedēļas aktivitāšu arī citviet Latvijā un Eiropā noritēs tiešsaistē. Tas pavērs iespēju iedzīvotājiem piedalīties ne tikai norisēs savas dzīvesvietas tuvumā, bet arī pieslēgties pasākumiem citviet. Detalizēts Digitālās nedēļas piedāvājums Latvijā tiks publicēts Digitālās nedēļas mājaslapā www.digitalanedela.lv.

Foto: Pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.