Noraidījums ietekmē “FS Jelgava” sniegumu (FOTO)

“Optibet” Virslīgas regulārā čempionāta 34. kārtas spēlē “FS Jelgava” pirmā puslaika beigās nonāca mazākumā un spēles turpinājumā ielaida divus vārtus, piekāpjoties “FK Auda” ar rezultātu 0:2 (0:0; 0:2).

“FS Jelgava” uz spēli izgāja savā labākā sastāvā, jo pretī stājās čempionāta bronzas medaļas pretendenti – “FK Auda”. Atbilstoši tituliem viesi uzreiz pārņēma kontroli par bumbu un mēģināja iziet cauri blīvai jelgavnieku aizsardzībai.

Uzdevums nebija no vieglākajiem, jo jelgavnieki cītīgi aizsargājās. Brīžos kad “Audas” spēlētāji nokļuva sitiena pozīcija, “FS Jelgava” vārtu drošību garantēja vārtsargs Raivo Stūriņš.

Jelgavniekiem arī izdevās izveidot vairākus pretuzbrukumus, ka arī izpildīt vairākas standarta situācijas, bet bez vārtu guvumiem.

Pirmā puslaika pieliktajā laikā “FS Jelgava” uzbrucējs Ikuto Gomi aizskrēja ātrā uzbrukumā, bet soda laukumā nokrita. Galvenais tiesnesis Edgars Maļcevs uzskatīja to par simulāciju un parādīja futbolistam dzelteno kartīti.

Ikuto nebija apmierināt un tiesnesis parādīja viņam otro dzelteno kartīti, atstājot “FS Jelgava” mazākumā (divas dzeltenās kartītes automātiski nozīmē sarkano kartīti un spēlētājam ir jāpamet sava komanda mazākumā).

Spēlējot mazākumā, “FS Jelgava” koncentrējās uz aizsardzību, cenšoties arī izveidot pretuzbrukumus. Otrā puslaika sākumā tādus izveidot vairākus. 20 minūtes “FS Jelgava” futbolisti spēja noturēt spēli tādā režīmā, bet tad vienā no “Audas” uzbrukumiem bumba “aizķērās” soda laukumā un senegālietis Diagne guva vārtus, izvirzot viesus spēles vadībā – 0:1.

Zaudētie vārti iedragāja jelgavnieku optimismu, lai arī viņi turpināja cīnīties aizsardzībā. Spēles 84. minūtē, pēc viesu bumbas centrējuma soda laukumā, to jelgavnieku vārtos ieraidīja kotdivuārietis Ouatra – 0:2.

Vārtsargs Raivo Stūriņš centās motivēt komandas biedrus uz cīņu, bet galvenais treneris Jozefs Škrliks laida uz laukumu svaigus spēlētājus. Bet ar to nepietika, lai “FS Jelgava” līdz spēles beigām mazākumā spētu atspēlēties.

Jau pēc nedēļas, 5. novembrī savās mājas “FS Jelgava” uzņems otro bronzas medaļas pretendentu vienību – “Valmiera FC”. Atbalstītāji tiek laipni lūgti, lai atbalstītu savu komandu čempionāta pēdējā mājas spēlē.