Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noskaidros uzvarētājus jauniešu uzņēmējdarbības konkursā “Laukiem būt!”

Šodien tiks noskaidroti uzņēmējdarbības konkursa lauku jauniešiem “Laukiem būt!” uzvarētāji, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finālā 18 biznesa ideju autori sacentīsies par iespēju saņemt naudas balvu savas idejas īstenošanai.

Konkursā, ko LLKC organizē jau desmito gadu, bija pieteiktas 47 biznesa idejas vairākās kategorijās. Lauksaimniecības un pārstrādes grupā iesniegtas 15 idejas, nelauksaimniecības un pakalpojumu kategorijā – 20 idejas, bet ražošanas grupā – 12. Finālā no katras kategorijas piedalīsies sešas biznesa idejas.

Par galveno balvu grupā “Lauksaimniecība un pārstrāde” cīnīsies Agnese Līva Gilnere no Nīgrandes ar daudzveidīgu rabarberu produkciju, Baiba Mežiņa no Padures pagasta ar ideju “Zāļu karotes”, Jānis Svilis no Augšlīgatnes ar čilī piparu produkciju, Karīna Bumbule no Alsungas pagasta ar sublimētiem/liofilizētiem produktiem, Māris Pafrats no Valgundes pagasta ar kaņepju pārstrādes produktiem, Zane Roķe un Jānis Miglinieks no Krustpils pagasta ar kombuču jeb fermentētas tējas produktu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grupā “Nelauksaimniecība/pakalpojumi” finālā piedalīsies Antra Oša no Barkavas ar ideju par fotostudijas pakalpojumiem, Elīna Tetere un Kristiāna Šņore no Sakas pagasta ar izzinoši radošām nodarbībām bērniem brīvā dabā, Inta Rubenkova no Kubuliem ar ideju par kafejnīcas izveidi, Juris Prauliņš un Zane Sudrabiņa-Prauliņa no Valles pagasta ar ideju par atpūtas namiņa izveidi, Katrīna Reča no Aglonas ar ideju par pārgājienu takas izveidi un Madara Hella Šabaka un Tija Svikule no Talsu novada ar ideju par nakšņošanu vigvamos.

Tikmēr biznesa ideju kategorijā “Ražošana” sacentīsies Aiga Hincenberga no Skultes pagasta, kura plāno ražot papīra ziepes, Egija Kliesmete no Gulbenes – bērnu apģērbus, Jurģis Juška no Barkavas pagasta – bērnu kāpslīšus un rotaļu mājiņas, Karlīna Rudzīte no Lubānas – keramikas traukus, Madara Miltoviča no Krapes pagasta – loka šaušanas ekipējumu, Valters Dreimanis no Bauskas – ķiploku un citu augu griezēju.

Jau ziņots, ka konkursa kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis ir veicināt lauku teritoriju attīstību, atbalstot jauniešus un jaunos uzņēmējus lauku teritorijās savas uzņēmējdarbības idejas vai sabiedriskas aktivitātes īstenošanā vai attīstībā.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Foto: LLKC

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.