Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noskaidroti labākie “Cits bazārs ziemā” skolēnu mācību uzņēmumi; to vidū jelgavnieki un dobelnieki

Nominācijā “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums” pamatskolu grupā par labāko produktu atzīta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu uzņēmuma “HelseBox” piedāvātā preskartona kastīte, kurā paredzēts uzglabāt medikamentus. Kastītes nodalījumu izmērus var mainīt, mainot starpsieniņas. Skolēni balvā saņēma naudas balvu no uzņēmuma “Printful” savas idejas tālākai attīstībai.

Aizvadītās nedēļas nogalē skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku tirdziņā “Cits bazārs”  pasniegtas balvas labākajiem SMU deviņās nominācijās. Trīs nominācijās balvu saņēma Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoziem pēc divu gadu pārtraukuma “Cits bazārs” atkal norisinājās klātienē, kur tirdzniecības centrā “Domina Shopping” savus izstrādājumus piedāvāja 270 skolēnu uzņēmumi no visas Latvijas, informē pasākuma rīkotāji.

Pasākuma gaitā jauniešus vērtēja ne tikai pircēji, bet arī vairāk kā 50 pieredzējuši profesionāļi no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes, pasniedzot balvas deviņās nominācijās.

Nominācijā “SMU biznesa potenciāls” vidusskolu grupā uzvarēja un balvu no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras saņēma SMU “TE” no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas. SMU saviem klientiem piedāvā 100 lietas emocionālai uzlādei īpašā sajūtu burciņā. Pamatskolu grupā šajā nominācijā par laureātu kļuva SMU “Carry On” no Madonas Valsts ģimnāzijas, kas piedāvā maisiņu turētājus ērtākai pirkumu veikšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu no BA “Turība” kā “Sociāli atbildīgākais SMU” vidusskolu grupā ieguva SMU “Siltums dzirdei” no Saldus vidusskolas, kas radījuši galvassegas, ko ērti lietot cilvēkiem ar dzirdes aparātu, bet pamatskolu grupā – SMU “ND Art” no Dobeles 1. vidusskolas, kas piedāvā ar roku zīmētas tematiskas kartiņas.

Nominācijā “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums” tika apbalvoti divi laureāti no vidusskolu grupas un viens mācību uzņēmums pamatskolu grupā. Tie saņēma naudas balvas no “Printful” savas inovācijas tālākai attīstībai. Starp laureātiem ir SMU “Soilnetic” no Rīgas Teikas vidusskolas ar produktu – automatizētu augu laistīšanas sistēmu. Un SMU “Game On” komanda no Ogres tehnikuma, kas radījuši izglītojošu spēli, kas ar tehnoloģiju palīdzību attīsta dažādas maņas. Pamatskolu grupā pie apbalvojuma tika SMU “HelseBox” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas ar izstrādājumu – īpašām, medikamentu uzglabāšanai paredzētām kastītēm.

Kā “Labākā SMU pārdošanas komanda” starp vidusskolām sevi pierādīja un balvu no RTU Rīgas Biznesa skolas saņēma SMU “Herble” komanda no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un PIKC Rīgas Valsts tehnikuma, kuru produkts ir puķupodi ar iestrādātu viedo laistīšanas funkciju. Pamatskolu grupā šajā nominācijā sevi lieliski parādīja SMU “Lotilio” no pamatskolas “Rīdze”, kuri nodemonstrēja izcilas pārdošanas prasmes, piedāvājot pircējiem matu rotas “Scrunchie”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu no LR Patentu Valdes nominācijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums” starp vidusskolām izcīnīja SMU “Hool” no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas ar produktu – no niedrēm veidotiem dzērienu salmiņiem. Pamatskolu grupā triumfēja SMU “Komatieris” no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, kas izveidojuši interaktīvu vietni, kas noderēs, lai iemācītos pareizi lietot pieturzīmes latviešu valodā.

Nominācijā “Ilgtspējīgs SMU produkts/pakalpojums” balvu no “Swedbank” vidusskolu grupā izcīnīja SMU “CoffeeGrounds” no PIKC Rīgas Valsts tehnikuma, piedāvājot interjera priekšmetus un traukus no kafijas biezumiem. Starp pamatskolām uzvarētāji ir SMU “Liesma” no Lizuma vidusskolas, kas gatavo priedes koksnes skaliņus iekuram.

Sociālo mediju komunikācijas balvu” no “Printful” vidusskolu grupā ieguva SMU “Kimy” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, piedāvājot ķimeņu izspiedu skrubja ziepes. Pamatskolu grupā šo balvu saņēma SMU “Sophiaart” no Daugavpils Valsts pilsētas ģimnāzijas, radot mākslinieciskus priekšmetus dāvanām. Šie uzņēmumi sevi pierādīja kā prasmīgākie sociālo mediju komunikācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Kā prasmīgākais sociālo mediju komunikācijā sevi konkursā vidusskolu grupā apliecinājis Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmums “Kimy”, kas piedāvā ķimeņu izspiedu skrubja ziepes.

Kā labākais “SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam” un balvu no “FactSet Latvia” vidusskolu grupā saņēma SMU “Ingame” no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas – liceja, ražojot no dabiskiem materiāliem veidotas izglītojošas spēles. Pamatskolu grupā vislabāk sevi parādīja SMU “Odia” no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, ar produktu – mīkstajām rotaļlietām un atslēgu piekariņiem.

Mācību uzņēmumi tika apbalvoti arī kategorijā “Labākais SMU stends”. Par labākajiem šajā kategorijā vidusskolu grupā tika atzīti SMU “Wallboard” skolēni no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, kuru produkts palīdz izdekorēt dažādas telpas. Pamatskolu grupā balvu ieguva SMU “Denise’s desire” no Iecavas vidusskolas, kas ražo rotaļu zirdziņus “Hobby Horse”. Balvas uzvarētāji saņēma no tirdzniecības centra “Domina Shopping”.

Kategorijā “Labākais SMU stends” vidusskolas grupā uzvarēja Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu uzņēmums “Wallboard”, kura produkts palīdz izdekorēt dažādas telpas.

Visu nominantu saraksts pieejams ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnu mācību uzņēmumu “Cits bazārs” notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) īstenotā ERAF projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju “Swedbank”.

2021./2022. mācību gadā JA Latvia ir reģistrējušies vairāk kā 1000 skolēnu mācību uzņēmumu.

Foto: publicitātes/ https://jalatvia.lv/katalogs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

  Seko un uzzini vairāk:

  https://www.facebook.com/JALatvia/

  https://www.instagram.com/JALatvia

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.