Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noskaidrots Latvijas lielākais ķirbis – laurus plūc Luīzas Neimanes audzētais ķirbis

Šodien, 19. oktobrī, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā jau 17. reizi “Maxima Latvija” noskaidroja 2022. gada Latvijas brangākos ķirbjus. Šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionāta” uzvaras laurus plūca Luīzas Neimanes lolotais ķirbis no Kuldīgas novada, sasniedzot 351 kg svaru un 390×374 cm apkārtmēru. Uz goda pjedestāla tika arī Gata Badovska dižoga ar svaru 260 kg un 341x301cm apkārtmēru, savukārt goda pjedestālu noslēdza Lindas Kuzmickas audzētais 254,5 kg smagais ķirbis ar 348x271cm apkārtmēru, informē čempionāta rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturto vietā ierindojās Gata Badovska otra audzētā dižoga, kas svēra 201 kg, savukārt piektā vieta tika Irinai Badovskai ar 157,5 kg ķirbi. Sesto vietu ieņēma Indars Kuzmickis ar 151 kg smagu ķirbi, septīto vietu – Daina Badovska ar 121,5 kg smagu ķirbi. Savukārt astotajā vietā ierindojās Gunta Kuzmicka audzētais 98 kilogramus smagais ķirbis. Devītās vietas ieguvējs šoreiz bija Ingrīdas Kuzmickas audzētais ķirbis, kurš svēra 88,5 kg. TOP 10 noslēdza Amanda Štrausa ar 56,5 kilogramus smagu ķirbi.

““Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” ir kļuvis par neatņemamu rudens sastāvdaļu un ikgadēju tradīciju, kas ilgst jau 17 gadus. Šis gads visai “Latvijas lielākā ķirbja čempionāta” ģimenei ir īpaši gaidīts notikums, jo šogad ikviens – gan ķirbju audzētāji, gan zoodārza apmeklētāji – atkal varējām sanākt kopā klātienē, tādēļ līdzās kopības sajūtai šogad pasākumu papildināja dažādas aktivitātes dalībnieku erudīcijas un veiklības pārbaudei. “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” ir diena, kad mēs dalāmies priekā par bagātīgo Latvijas šī gada ražu un čempionāta dalībnieku individuāliem panākumiem – gan TOP 10 finālistiem, gan arī pārējiem ķirbju audzēšanas entuziastiem, kas pieteica konkursam savas lielākās rudens dižogas. Ķirbju audzētāju aizrautību un rūpes novērtēs arī Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza iemītnieki, kuri varenos ķirbjus baudīs pusdienu un vakariņu maltītēs,” stāsta “Maxima Latvija” korporatīvo komunikāciju projektu vadītāja Laura Bagātā.

“Latvijas lielākā ķirbja čempionātam” šogad tika pieteikti 18 ķirbji no astoņiem Latvijas novadiem: Dobeles, Kuldīgas, Ādažu, Ventspils, Dienvidkurzemes, Jēkabpils, Jelgavas, un pat no Rīgas. Uz čempionāta finālu Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tika atvesti desmit finālisti, kuru mērīšanas un svēršanas procesā talkā nāca Latvijas spēkavīri Dainis Zāģeris un Māris Krievelis, kā rezultātā sarindoti tika TOP 10 smagākie ķirbji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim čempionāta vēsturē Latvijā smagākais ķirbis ir svēris 574 kg un šo rekordista titulu 2018. gadā ieguva šī gada lielākā ķirbja īpašnieces Luīzas Neimanes Kuldīgas novadā izaudzētais ķirbis.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.