Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NVA aicina nestrādājošos jauniešus un cilvēkus ar invaliditāti darbam nepieciešamās iemaņas attīstīt biedrībās un nodibinājumos

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā nestrādājošiem jauniešiem no 18 līdz 29 gadiem un cilvēkiem ar invaliditāti darbam nepieciešamās iemaņas attīstīt biedrībās un nodibinājumos, aģentūru LETA informēja NVA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbam nepieciešamo iemaņu attīstīšana notiek pasākuma “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība” laikā, un tajā arī nestrādājošie klātienes studenti nepieciešamās iemaņas ar NVA atbalstu var attīstīt, veicot akadēmisku, pētniecisku vai administratīvu darbu augstākās izglītības iestādēs.

Pasākuma “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība” dalībniekiem tā ir iespēja attīstīt turpmākajā profesionālajā dzīvē noderīgas darba iemaņas un prasmes, bet pasākuma īstenotājiem – biedrībām, nodibinājumiem un augstākās izglītības iestādēm – iespēja savā darbībā iesaistīt vērtīgus un perspektīvus palīgus.

NVA atgādina, ka biedrības, nodibinājumi un augstākās izglītības iestādes pieteikties pasākuma “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība” īstenošanai var visa gada garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos, biedrībām un nodibinājumiem jāaizpilda NVA tīmekļvietnē pieejamais pieteikums, savukārt augstākās izglītības iestādēm jāaizpilda pieteikums, kuram jāpievieno arī pielikums. Pieteikums pasākuma īstenošanai jāiesniedz NVA filiālē klātienē vai ar pasta starpniecību, vai elektroniski, parakstot dokumentu ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz NVA filiāles e-pastu.

Pieteikums jāiesniedz NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā tiks īstenots pasākums.

Pasākuma dalībniekam paredzētas stipendijas 15 eiro apmērā vienai dienai. Stipendijas apmērs mēnesī tiek aprēķināts atbilstoši nostrādātām dienām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat pasākuma dalībnieks tiek apdrošināts pret nelaimes gadījumiem. NVA apmaksā obligātās veselības pārbaudes, kompensē izdevumus individuālo aizsarglīdzekļu iegādei Covid-19 apdraudējuma mazināšanai, kā arī veic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai.

Viena dalībnieka iesaistes ilgums pasākumā ir seši mēneši vai 12 mēneši, ja pasākumā iesaista bezdarbnieku ar invaliditāti. Pasākuma dalībniekiem tiek nodrošināts arī darba vadītājs.

Pasākums “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projektā “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem”. 2021.gadā 639 bezdarbnieki iesaistīti pasākumā biedrībās un nodibinājumos, bet 66 studenti bezdarbnieki – augstākās izglītības iestādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada ceturksnī ir izveidotas jau 85 pasākuma īstenošanas vietas.

Foto: nva.gov.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.