Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pagarina nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu publiskas personas vai tās kapitālsabiedrību mantas nomniekiem

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas līdz ārkārtējās situācijas beigām pagarina nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu publiskas personas vai tās kapitālsabiedrību mantas nomniekiem, savukārt 2021.gada gada pārskatu iesniegšanas termiņš pagarināts par trīs mēnešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz Ministru kabineta lēmumu pagarināt visā valsts teritorijā ārkārtējo situāciju līdz 28.februārim, valdība lēma, ka ir nepieciešams veikt grozījumus arī Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, pagarinot esošos atbalsta mehānismus, tostarp nomas maksas atbalsta mehānismu.

Līdz šim noteikts, ka valsts un pašvaldību iestādes, kā arī atvasinātas publiskas personas un publisko personu kontrolētas kapitālsabiedrības, brīvostas un speciālās ekonomiskās zonas laikposmā no 2021.gada 11.oktobra līdz 31.decembrim komersantus un citus saimnieciskās darbības veicējus, biedrības un nodibinājumus, kurus ietekmējusi ārkārtējā situācija, atbrīvo no nomas maksas vai samazina nomas maksu, kā arī nepiemēro kavējuma procentus un līgumsodus, ja samaksa tiek kavēta. Tas gan neattiecas uz maksu par patērētajiem pakalpojumiem – elektroenerģiju, siltumenerģiju, ūdensapgādi un citiem īpašuma uzturēšanas pakalpojumiem.

Šī atbalsta mehānisma termiņu lemts pagarināt līdz ārkārtējās situācijas beigu datumam – 28.februārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumā, ja ārkārtēja situācija turpināsies pēc 28.februāra, arī turpmāk tikšot nodrošināts, ka komercdarbības atbalsts tiks piešķirts, nepārsniedzot Eiropas Komisijas pagaidu regulējumā valsts atbalsta pasākumiem un “de minimis” atbalstam noteikto termiņu, kas šobrīd attiecīgi ir 2022.gada 30.jūnijs atbalstam ar pagaidu regulējumu un 2024.gada 30.jūnijs “de minimis” atbalstam.

Tāpat pagarināts termiņš gada pārskata par 2021.gadu iesniegšanai, vienādojot to ar iepriekš pagarināto gada pārskatu iesniegšanas termiņu par 2019. un 2020.gadu. Gada pārskatu iesniegšanas termiņš tiks pagarināts par trīs mēnešiem.

Tādējādi tie uzņēmumi, kuriem gada pārskata iesniegšanas termiņš ir, piemēram, 30.aprīlis, gada pārskatu varēs iesniegt līdz 2022.gada 31.jūlijam, bet uzņēmumiem, kuri parasti gada pārskatu iesniedz līdz 31.jūlijam, iesniegšanas termiņu cer pagarināt līdz 2022.gada 31.oktobrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt biedrībām, nodibinājumiem un reliģiskajām organizācijām, kurām gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 31.marts, gada pārskata par 2021.gadu iesniegšanas termiņš pagarināts līdz 2022.gada 30.jūnijam.

Tāpat ar grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā precizētas normas par biedrību un kooperatīvo sabiedrību biedru tiesībām piedalīties un balsot biedru kopsapulcē attālināti.

Saeimas sēdē atbalstu guva priekšlikums, kas paredz, ka pašvaldību kapitālsabiedrības, kurās pašvaldības daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopsummā pārsniedz 50%, un vairāku pašvaldību veidotās kapitālsabiedrības, kurās pašvaldību daļa pamatkapitālā kopsummā pārsniedz 65%, 2022.gadā ir tiesīgas saņemt valsts budžeta aizdevumu kurināmā iegādei ar pašvaldības vai vairāku pašvaldību galvojumu 100% apmērā no valsts aizdevuma apmēra. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizdevuma atmaksas termiņš ir līdz diviem gadiem ar atlikto pamatsummas maksājumu līdz vienam gadam no aizdevuma līguma noslēgšanas dienas. Aizdevumam netiks piemērota fiksētā valsts aizdevuma apkalpošanas maksa, un aizdevumi 2022.gadā tiek nodrošināti valsts budžeta aizdevumu kopējā palielinājuma ietvaros.

Tikmēr atbalstu neguva deputātes Ramonas Petravičas piedāvājums izmaksāt ģimenēm vienreizēju atbalstu 500 eiro apmērā par katru bērnu. Vairākums deputātu arī neatbalstīja Viktora Valaiņa (ZZS) un Petravičas priekšlikumus izmaksāt attiecīgi 200 un 300 eiro pabalstu cilvēkiem, kuri saņem vecuma, invaliditātes vai apgādnieka zaudējuma pensijas un bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsta saņēmējiem vai pabalsta personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana, saņēmējiem.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.