Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Paplašina atbalstu daudzdzīvokļu ēku remontiem Remonta fonda programmā

Apstiprinot grozījumus Atbalsta programmā būvdarbu veikšanai daudzdzīvokļu mājās un to teritoriju labiekārtošanai, tajā skaitā Remonta fonda programma, valdība 5. jūlija sēdē palielināja pieejamā atbalsta apmēru šo darbu veikšanai, informē Ekonomikas ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim Remonta fonda ietvaros kopš šīs atbalsta programmas uzsākšanas 2021. gada septembrī Altum kopā saņēmusi 22 aizdevumu pieteikumus 1,65 milj. eiro apmērā, no kuriem 11 aizdevuma pieteikumi ir apstiprināti, 1 pieteikums ir noraidīts, pārējie pieteikumi vēl tiek izvērtēti. Ņemot vērā Latvijas dzīvojamā fonda tehnisko stāvokli un to, ka iedzīvotājiem nav būtisku uzkrājumu remontdarbu veikšanai, programmas aktivitāte tiek vērtēta kā zema. Kā galvenais iemesls iedzīvotāju zemajai aktivitātei, piesakoties Remonta fonda aizdevumiem, tiek norādīts līdz šim noteiktais aizdevuma ierobežojums 120 eiro apmērā uz vienu daudzdzīvokļu mājas kopējās platības kvadrātmetru. Šāda izmaksu limita ietvaros dzīvojamo māju īpašnieki, namīpašnieki nevar veikt tiem nepieciešamos remontdarbus saskaņā ar šā brīža būvniecības izmaksām. Tāpēc Ekonomikas ministrija rosināja un valdība akceptēja atbalsta programmā dzēst nosacījumu par maksimālā aizdevuma apmēru 120 eiro uz vienu daudzdzīvokļu mājas kopējās platības kvadrātmetru.

Ekonomikas ministrija informē, ka, lemjot par aizdevuma piešķiršanu, Altum vērtē atbalsta saņēmēju maksātspēju, nosakot, vai maksājums uz vienu kvadrātmetru nav tik augsts, lai radītu riskus atbalsta saņēmēju iespējām aizdevumu atgriezt.

Tāpat līdz ar šiem grozījumiem atbalsta programmā paredzēts, ka namīpašniekiem aizdevumu var piešķirt arī iekšdarbu veikšanai daudzdzīvokļu mājā, nodrošinot namīpašniekiem iespēju ar Altum aizdevuma palīdzību veikt remontdarbus un būvdarbus visā daudzdzīvokļu mājā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.