Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par iniciatīvu samazināt akcīzes nodokli degvielai parakstījušies jau teju 20 000 cilvēku

iedzīvotāju paraksti iniciatīvai samazināt akcīzes nodokli degvielai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvas autors Jānis Taube norāda, ka, līdzīgi kā, piemēram, Polijā, akcīzes nodokļa samazināšana degvielai būtu veids, kā kompensēt strauji pieaugušās degvielas cenas gala patērētājam. Viņš ir pārliecināts, ka degviela nav luksus prece.

“Sabiedrībai līdz ar to degviela kļūs pieejamāka, mājsaimniecības varēs novirzīt līdzekļus citiem izdevumiem, un nedaudz mazināsies arī inflācija,” uzskata Taube.

Nepieciešamais parakstu skaits, lai iniciatīvu iesniegtu izskatīšanai Saeimā, savākts 17 dienu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) neatbalsta degvielas cenu kāpuma bremzēšanu ar nodokļu samazināšanu, aģentūrai LETA pavēstīja Reira padomniece sabiedrisko attiecību un komunikācijas jautājumos Mudrīte Grundule.

Reira ieskatā Latvijas iedzīvotājiem ir jāizrāda solidaritāte ar Ukrainu, kur katru dienu nogalina cilvēkus, kā arī jāiegulda līdzekļi savas valsts drošībā un aizsardzībā.

Savukārt Saeima nolēma neiekļaut ceturtdienas sēdes darba kārtībā divus likumprojektus, kuros Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti kopā ar kolēģiem opozīcijā rosina samazināt akcīzes nodokli degvielai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izskatīšanai Saeimā iesniegtie grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli” paredz samazināt akcīzes nodokli par 0,15 eiro par vienu litru pie nosacījuma, ka “Brent Crude” naftas cenas biržā pārsniedz 100 ASV dolārus par barelu. Piedāvātā akcīzes nodokļa samazinājuma rezultātā tiek prognozēts, ka mazumtirdzniecības cena samazinātos par 0,18 eiro par vienu litru, apgalvo ZZS pārstāvji.

Sagatavotie priekšlikumi ierobežos degvielas cenu kāpumu, amortizēs tā efektu uz iedzīvotāju pirktspēju un uzņēmumu izmaksām, paredz politiķi.

Papildus šiem akcīzes likuma grozījumiem ZZS virza arī izmaiņas, lai noteiktu, ka dīzeļdegvielu līdz 2023.gada 1.aprīlim ir atļauts realizēt bez pievienotas biodegvielas. Šāds priekšlikums sagatavots, lai par 0,10 līdz 0,12 eiro par litru samazinātu dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības cenu, ko ietekmēs biodegvielas piejaukums. Šādas izmaiņas ir nozīmīgas uzņēmējdarbības, īpaši lauksaimniecības jomā, atzīmē ZZS pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.