Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pārstrādes uzņēmumā “PET Baltija” pārstrādātas pirmās 85 tonnas depozīta pudeļu

Vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmuma AS “Eco Baltia” grupas uzņēmumā AS “PET Baltija” pārstrādātas pirmās 85 tonnas jeb 2,4 miljoni depozīta PET pudeļu, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“PET Baltija” pārstrādā gan PET pudeles, gan arī to korķīšus un etiķetes, un no kopējā pašreiz saņemtā depozīta PET pudeļu apjoma pārstrādes ceļā iegūtas aptuveni 67 tonnas PET materiāla granulu, no kurām vēlāk tiks ražoti jauni izstrādājumi un preces, tostarp sagataves jaunu PET pudeļu un cita iepakojuma ražošanai.

Tāpat no pudeļu korķīšiem un etiķetēm pārstrādātās izejvielas veido aptuveni 15 tonnas, ko būs iespējams izmantot teju jebkāda veida plastmasas izstrādājumu ražošanā, tostarp jaunu atkritumu konteineru, transportēšanas palešu, plastmasas spainīšu, celtniecības materiālu un daudzu citu preču ražošanā.

“PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Salvis Lapiņš skaidro, ka pašreizējais pārstrādei nodotais apjoms uz kopējā rūpnīcas jaudu apmēra ir salīdzinoši neliels, taču atbilstošs tam, kas tika gaidīts, jo “šobrīd attiecībā uz depozīta materiāla otrreizējo izmantošanu Latvijā notiek ieskrējiens”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lapiņš norāda, ka taromātos sašķirotais materiāls ir salīdzinoši tīrāks un augstvērtīgāks nekā šķirošanas konteineros, un no tā ir iespējams iegūt labāku gala izejvielu, kā arī pārstrādes procesā samazināt izmantotos resursus, tostarp ūdeni un gāzi.

Savukārt SIA “Depozīta iepakojuma operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis norāda, ka kopumā no visa savāktā depozīta apjoma PET pudeles šobrīd sastāda nepilnu pusi jeb 48%. Vēl 21% ir stikla tara un 31% – metāla skārdenes.

Tāpat Stūrītis paredz, ka jau augustā kopējais iedzīvotāju nodotā depozīta iepakojuma apjoms mēnesī varētu pārsniegt 3000 tonnas, un jau šobrīd redzams, ka tirdzniecības vietās apjomi tarai bez Latvijas depozīta zīmes būtiski samazinās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā mēnesī “PET Baltija” tiek pārstrādātas aptuveni 4200 tonnas PET pudeļu, no kurām vidēji 250 tonnas ir Latvijā iegūtais materiāls. Apmēram 63 tonnas PET taras un 12 tonnas pudeļu korķīšu mēnesī rūpnīcā tiek piegādāti pārstrādei arī no Igaunijas depozīta sistēmas. No kopējā “PET Baltija” pārstrādātā PET pudeļu apjoma 99% pēc tam tiek eksportēti uz ražošanas uzņēmumiem vairāk nekā 10 Eiropas valstīs un citviet pasaulē.

“PET Baltija” ir daļa no Baltijā lielākā vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmuma “Eco Baltia”. Rūpnīca pārstrādā PET pudeles, ražojot otrreizējās izejvielas, ko var izmantot jaunu produktu ražošanā. Kopš 2008.gada rūpnīca atrodas Jelgavā, un šobrīd tas ir lielākais PET pudeļu pārstrādes uzņēmums Baltijā.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.